USD 18,81
EUR 20,43
ALTIN 1.163,22
BIST100 5.192
İHBAR hattı 0552 642 79 79

SAÜ’de Sıra Gecesi Fırtınası

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Devlet Konservatuvarı tarafından düzenlenen “Sıra Gecesi” konseri yoğun ilgi gördü. Coşkulu konserde birbirinden güzel türküler seslendirildi. 800 kişilik salonda yer kalmazken Sakarya Barosunun 68. yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen etkinlik sonrası konsere gecikmeli olarak katılan Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamza Al konseri arka sıralardan izledi.

SAÜ’de Sıra Gecesi Fırtınası - Sayfa 1

“Çay içinde adalar”, “Dön Beri Dön Beri De Yüzün Göreyim”, “Nemrudun Kızı”, “Tanburam Rebab Oldu”, “Arap Atı Gibi Sallar Başını”, “Urfalıyam Ezelden”, “Urfa’nın Etrafı Dumanlı Dağlar”, “Diyarbekir Bu Mudur”, “Kara Köprü Narlıktır”, “Kahve Yemenden Gelir” başta olmak üzere birçok türkünün seslendirildiği konsere Sakarya halkı, öğretim elemanları ve öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

SAÜ’de Sıra Gecesi Fırtınası - Sayfa 2

Programa şeflik yapan Devlet Konservatuvarı Ses Eğitimi Bölümü Doç. Dr. Sertan Demir üniversite olarak formatın dışına çıkmak istediklerini belirterek, sanatı sanat için yapmak istediklerini söyledi. 

SAÜ’de Sıra Gecesi Fırtınası - Sayfa 3

Pandeminin psikolojik etkilerinden kurtulmak için böyle bir organizasyon düzenlediklerini aktaran Doç. Dr. Demir Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamza Al’a desteklerinden dolayı teşekkür etti. 

SAÜ’de Sıra Gecesi Fırtınası - Sayfa 4

İlginin yoğun olduğu sıra gecesinde misafirlere çiğ köfte ikramı yapıldı.