USD 33,04
EUR 36,00
ALTIN 2.551,76
BIST100 11.169
İHBAR hattı 0552 642 79 79

SAÜ'de mezuniyet heyecanı!

2022-2023 eğitim öğretim yılı Mezuniyet Töreni ile öğrencilerini meslek yaşamlarına uğurlayan Sakarya Üniversitesi’nde mezuniyet heyecanı yaşanıyor. Siyasal Bilgiler Fakültesi, Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi ve Devlet Konservatuvarı öğrencileri için tören düzenlendi.

SAÜ'de mezuniyet heyecanı! - Sayfa 1

SAÜ Siyasal Bilgiler Fakültesi 2022-2023 Eğitim- Öğretim dönemi mezuniyet töreni 25 Temmuz Salı günü SAÜ Stadyumu’nda gerçekleştirildi. 

SAÜ'de mezuniyet heyecanı! - Sayfa 2

Törene, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamza Al, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Özer Köseoğlu, Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Çalışır, SAÜ Genel Sekreteri Dr. Öğretim Üyesi Abdulkadir Altınsoy, akademisyenler, idari personeller, öğrenciler ve aileleri katıldı.

SAÜ'de mezuniyet heyecanı! - Sayfa 3

Törenin açılışında bir konuşma yapan Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Çalışır, “Bugün burada Siyasal Bilgiler Fakültemiz 2022-2023 eğitim öğretim yılı mezuniyet törenini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Öncelikle bu anlamlı günde bizlere katıldığınız ve sevincimize ortak olduğunuz için şahsım ve Siyasal Bilgiler Fakültesi ailesi adına hepinize teşekkür ediyor, törenimize hoş geldiniz diyorum. Siyasal Bilgiler Fakültesi olarak bu sene bir kez daha mezun vermenin gururunu yaşıyoruz. Bu gurur hem üniversitemiz hem fakültemiz hem de çocuklarımızın bugünlere gelmesinde her türlü fedakarlığı gösteren siz anne babalar, aile büyükleri ile şu anda eğitimini başarı ile tamamlayan mezunlarımıza aittir” diye konuştu.

SAÜ'de mezuniyet heyecanı! - Sayfa 4

Siyasal Bilgiler Fakültesi’nin İktisat, Siyasal Bilgiler ve Kamu Yönetimi, Çalışma Ekonomisi, Maliye, Ekonometri, Uluslararası İlişkiler, İslam İktisadı ve Finans bölümlerinde eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürdüğünü ifade eden Prof. Dr. Çalışır, “Bugüne kadar toplamda 8 bin 500’ün ün üzerinde öğrencimizi mezun etmiş ve bugünde 509 öğrencimizi uğurlamak için buradayız. Üniversitemize seçilmiş öğrenciler olarak geldiniz şimdi ise seçkin mezunlar olarak ayrılmaktasınız. Bugün okulumuzun son günü olarak sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Burada her daim kapıların açık olduğunu bilmenizi isteriz. Eğitiminiz burada ya da başka üniversitelerde hatta başka ülkelerde devam edecek. Biliniz ki dünya sizin her nerede olursanız olun aldığınız eğitimin bu ülke ve millet adına kullanılmasının çok önemli olduğunu zihninizden çıkarmayın. Mezun olduk rahatladık diyorsanız yanılıyorsunuz. İdeallerinizin, hedeflerinizin, tutkularınızın asla peşini bırakmayın. Kendinizi yaşamınız boyunca sürekli yenileyin ve geliştirin. Sakarya Üniversitesi mensubu olarak üniversitenizle, hocalarınızla ve arkadaşlarınızla daima gurur duyun. Bu duygu ve düşüncelerle mezuniyetinizi kutlar, bundan sonraki yaşamınızda başarıların her daim sizlerle olmasını temenni ederim. Yolunuzun, bahtınızın açık olması dualarımla sizleri uğurluyorum” dedi.