USD 32,86
EUR 35,21
ALTIN 2.452,29
BIST100 10.471
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Sakarya’ya bir de bu açıdan bakın

Büyükşehir Belediyesi’nin Sakarya’yı dünyaya en etkileyici eserlerle tanıtmayı hedeflediği 3. Ulusal Sakarya Bir Başka Fotoğraf Yarışması’nda şehrin dört bir köşesinde kaydedilen birbirinden eşsiz eserler ortaya çıktı.

Sakarya’ya bir de bu açıdan bakın - Sayfa 1

Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı 3. Ulusal Sakarya Bir Başka fotoğraf yarışmasında Sakarya’nın kültürel ve tarihi değerleri ile doğal güzelliklerini en etkileyici şekilde anlatan fotoğraflar ödülleri aldı. 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, şehrin tanıtımını en güçlü şekilde yapmak ve turizm potansiyelini artırmak için farklı etkinlikler düzenliyor. Bunların bir örneği olan ve bu yıl üçüncüsü düzenlenen Ulusal Sakarya Bir Başka Fotoğraf yarışmasında birbirinden güzel fotoğraflar yarıştı.

Sakarya’ya bir de bu açıdan bakın - Sayfa 2

Eşsiz kareler

Sakarya’nın tarihini, kültürünü ve sanatsal değerlerini anlatan, eşi benzeri olmayan doğal güzelliklerini dünyaya tanıtan fotoğraflar bu yarışmada görücüye çıktı. Yarışmaya 261 fotoğrafçı, toplam 1071 fotoğraf ile başvurdu ve başvurular ise 19 Kasım’da son buldu.

Sakarya’da yaşayan fotoğraf ustalarını bu yönde teşvik ederek eşsiz eserlerin ortaya çıkmasına vesile olan Büyükşehir, kazananların belirlenmesi için alanında uzman bağımsız bir jüri heyetini bir araya getirdi.  

Sakarya’ya bir de bu açıdan bakın - Sayfa 3

Kazananlar belli oldu

Jüri tarafından değerlendirilen fotoğraflardan Nihat Kolunsağ’ın kadrajıyla kaydedilen “Uzunçarşı’da yağmur” temalı fotoğraf birinci, Serkan Özkan’ın çektiği “Ayçiçeği Bisiklet Vadisi” temalı fotoğraf ikinci ve Sezai Özaltın’ın eseri olan “Yaylada vergit çiçeği” temalı fotoğraf ise üçüncü seçildi.

Emir Tetik’in “Kırantepe Paraşütler” temalı fotoğrafı, Alaattin Şenol’un “Karasu gün batımı” temalı fotoğrafı ve Volkan Karagülleoğlu’nun ise “Taraklı” temalı fotoğrafı mansiyon ödülü kazandı.

Sakarya’ya bir de bu açıdan bakın - Sayfa 4

Ödüller sahiplerini bulacak

Birinciye 15 bin TL, ikinciye 12 bin TL ve üçüncüye ise 9 bin TL ödül verilecek. Mansiyonda seçilen ilk 3 fotoğraf için sanatçılara 5’er bin TL ödül takdim edilecek. Kazananları web sitesinden duyuran Büyükşehir Belediyesi, ayrıca sergileme alan her bir fotoğrafçıya da ödül verileceğini açıkladı. Ödül töreni ve sergi 22 Aralık’ta AKM’de gerçekleştirilecek.