USD 13,72
EUR 15,54
ALTIN 786,53
BIST100 1.910
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Sakarya'nın ilk mini dizisi 'Çirkin'in galası bugün yapılıyor

Sakarya'da çekilen ve Sakaryalı oyuncuların yer aldığı 22 bölümlük mini dizi 'Çirkin'in bugün Sakarya Ofis Sanat Merkezi'nde galası gerçekleşecek. Dizinin senaristi ve yönetmeni Ahmet Sami Kuriş Haber Fokus'a özel açıklamalarda bulundu.

Sakarya'nın ilk mini dizisi 'Çirkin'in galası bugün yapılıyor - Sayfa 1

Sakarya'nın Maksudiye köyünde çekilen ve Sakaryalı oyuncuların yer aldığı mini dizi 'Çirkin'in konusunu dizinin senaristi ve yönetmeni Ahmet Sami Kuriş şu sözlerle ifade etti; "İnsanlar var olmadan önce Cin’ler dünyanın sahibiydi! Lakin şeytanın oyunu tüm kuralları bozmuştu. Çünkü Şeytan ilk insan Adem ve Havvayı kandırıp cennetten kovdurarak dünyaya yerleşmelerini sağlamış, Cin’lerin hükmünün sona ermesine neden olmuştu. Bu sayede Cin’lerle insanlar arasına bir perde çekilmişti. 

1 22
Sakarya'nın ilk mini dizisi 'Çirkin'in galası bugün yapılıyor - Sayfa 2

Bu perdeyi kim bozarsa ölüm onun peşinde olacaktı. Lakin Cin’ler kendilerini üstün gördüklerinden ve Dünyada eskisi gibi hüküm süremediklerinden dolayı büyük Cin bu durumdan oldukça rahatsız olmuştu ve kendine insanlarla savaşacak bir ordu kurmaya başlamıştı. Bu ordu gün geldiğinde insanlarla savaşarak insanların hüküm sürdüğü dünyayı ele geçirecekti. 

2 22
Sakarya'nın ilk mini dizisi 'Çirkin'in galası bugün yapılıyor - Sayfa 3

Fakat Büyük Cin’in hesaba katmadığı bir gerçek vardı! Cin’lerin arasında savaş yanlısı olmayan Cin’ler vardı ve bu Cin’ler büyük Cin’e karşı gelmeye başladı! Bu yüzden büyük Cin azınlıkta kaldı ve insanlarlardan bir melez ordu yaratmak istedi. Bu orduyu en kolay, kendisinin tarafına geçmekten başka çaresi olmayan insanlardan kuracaktı. Bir süre sonra Dünyadan hissedilen nefret büyük Cini uyandırdı. Bu nefret yangınlar arasında sıkışıp kalan küçük bir çocuğa aitti ve büyük Cin çaresiz çocuğu görüp ona reddedemeyeceği bir teklif yaptı. Ölüme yakın olan çocuk teklifi kabul etti ve yarı insan-yarı Cin olmak suretiyle Büyük Cin’in ordusuna katıldı. Fakat çocuk insanların yaşamını hiçbir zaman unutamadı. 

3 22
Sakarya'nın ilk mini dizisi 'Çirkin'in galası bugün yapılıyor - Sayfa 4

Onların kitaplarını okudu ve onlar gibi yaşamaya çalıştı. Yıllar geçer ve Melez’in kaldığı eve 4 genç arkadaş gelir. Bu gençlerin içinde Melezin dikkatini bir kız çeker. Bu kız Melezin okuduğu kitapta anlatılan kıza benzemektedir. Ardından kıza kendisini göstermek ister fakat kural nettir. Hiçbir Cin insanlara gözükemez! Melez yarı insan olduğu için insanların hayatına heves etmektedir ancak bu heves melez için acı bir son olacaktır çünkü kuralları bozan ölümle cezalandırılır buna rağmen Melez bu kuralı hiçe sayarak insanların hayatına girer. Böylelikle Melez Cin’lerle insanlar arasında hayatının oyunu oynar fakat bu oyunda ne Cin’ler ne de insanlar masum olacaktır.

4 22