USD 28,98
EUR 31,21
ALTIN 1.866,62
BIST100 7.914
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Sakarya’nın göçmen semtleri Balkanlar’ı ağırladı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, “Uluslararası Balkan Buluşması” organizasyonu kapsamında Arnavutluk, Bosna Hersek, Bulgaristan, Karadağ, Kosova, Kuzey Makedonya, Sancak, Preşeva ve Batı Trakya gibi ülkelerden gelen misafirlerini ağırladı.

Sakarya’nın göçmen semtleri Balkanlar’ı ağırladı - Sayfa 1

Kültür mozaiği Sakarya

72 farklı milletten insanın yaşadığı, kültür mozaiği olan ve özellikle tüm Balkan ülkelerinden göç alan Sakarya’yı tanıtmak ve dostluğa bir nişane oluşturmak için gerçekleştirilen organizasyon kapsamında misafirler Sakarya’da Balkan göçmenlerinin yoğun bulunduğu Serdivan 32 Evler ve Arifiye Arifbey Mahalleleri’ni ziyaret etti.

Sakarya’nın göçmen semtleri Balkanlar’ı ağırladı - Sayfa 2

Organizasyonun “Mahalle Buluşmaları” bölümü kapsamında gerçekleştirilen ziyaret samimi görüntülere sahne oldu. Mahalle temsilcileri ve bölgede yaşayan vatandaşlar Başkan Ekrem Yüce ile birlikte gelen Balkan temsilcilerini ağırladı.

Sakarya’nın göçmen semtleri Balkanlar’ı ağırladı - Sayfa 3

Birlik ve kardeşlik vurgusu

Gerçekleştirilen buluşmada vatandaşlar ve Balkan misafirler arasında tarihin eski sayfalarına uzanan sohbetler ve birlik konuşmaları yapıldı. Yüce, bu projenin Sakarya’daki Balkan kardeşliğini göstermek ve şehrin kültürünü tanıtmak için çok kıymetli olduğunu ifade etti.

 

Sakarya’nın göçmen semtleri Balkanlar’ı ağırladı - Sayfa 4

İlk olarak 32 Evler’de Sakaryalı Arnavut vatandaşlarla, daha sonra ise Arifiye’de Kosova’dan göçmüş ailelerle bir araya gelen Yüce ve beraberindeki heyet “Birliğimiz daim olacak ve Allah’ın izniyle hiçbir zaman kopmayacağız” mesajı verdi.