USD 28,98
EUR 31,21
ALTIN 1.866,62
BIST100 7.914
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Sakarya’nın cadde ve meydanlarına Cumhuriyet imzası

Cumhuriyet’in 100. Yıldönümünde Büyükşehir’in bulvar, meydan, park ve bahçelerde aydınlatma direklerine yerleştirdiği “sonsuzluk işaretli” Türk Bayrağı aydınlatma motifleri, kutlu bayram öncesi şehre ayrı bir güzellik kattı.

Sakarya’nın cadde ve meydanlarına Cumhuriyet imzası - Sayfa 1

Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yıl dönümünü büyük bir coşku ve anlamla kutlayabilmek için özel bir çalışmaya imza atıyor. Ekipler, Cumhuriyet 1 asrı geride bırakırken ekipler şehri şehri, kırmızı ve beyaz renklerin hâkim olduğu "100. Yıl motifleri" ile süsledi.

Sakarya’nın cadde ve meydanlarına Cumhuriyet imzası - Sayfa 2

Cumhuriyet’in imzası

Adapazarı şehir merkezindeki Atatürk Bulvarı, Demokrasi Meydanı, Gar Meydanı ile vatandaşların vakit geçirdiği tüm park ve bahçeler bu aydınlatma motifleriyle süslendi. Sonsuzluk işareti şeklinde hazırlanan bayrak, ay ve yıldız motifi kente anlamlı bir görsellik kattı. 

Yapılan bu dokunuşlar 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesinde Sakarya’ya yakışır bir hazırlığı da ifade etmiş oldu. Çalışma bittiğinde bulvara ve kentin meydanlarına Cumhuriyet’in imzası atıldı.

Sakarya’nın cadde ve meydanlarına Cumhuriyet imzası - Sayfa 3

Büyük gurur ve mutluluk

Büyükşehir’den yapılan açıklamada, “Bir ay gibi parlayan Cumhuriyet artık tam 100 yaşında. Vatan ve bayrak aşığı Sakarya’mızda bu kutlu bayramın sevinci ve heyecanını yaşıyoruz. Biz de herkes gibi şehrin cadde ve sokaklarına elimizden geldiğince Cumhuriyet’in imzasını atıyor, bu gururu kentin dört bir yanında ifade etmek için gayretle çalışıyoruz. Sonsuzluğa işaret eden Türk Bayrağı aydınlatma motiflerimiz Sakarya’mıza çok yakıştı” denildi.