USD 33,04
EUR 36,02
ALTIN 2.582,98
BIST100 11.065
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Sakaryalılar bu turla unutulmaz bir yolculuğa çıkacak

Büyükşehir Belediyesi'nin bir süre önce hizmete alınan çift katlı turistik gezi otobüsünü her hafta salı ve cumartesi günü Sakarya'yı tura başlıyor. Tek bir seferde tarihi, turistik ve sosyal birçok noktayı ziyaret edecek olan otobüs, katılımcıları unutulmaz bir yolculuğa çıkaracak. Geziye katılmak isteyenlerin başvuruları sakarya.bel.tr adresine yüklenen formla alınacak.

Sakaryalılar bu turla unutulmaz bir yolculuğa çıkacak - Sayfa 1

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, şehrin turizm portföyüne renk katmak için hizmete aldığı çift katlı turistik gezi otobüsü Sakarya'da büyük bir merak uyandırmıştı. Başkan Yüce'nin Demokrasi Meydanı'ndan yola çıkarak yaptığı şehir turuyla vatandaşlara tanıttığı otobüs, turlara hazır hale getirildi.

Sakaryalılar bu turla unutulmaz bir yolculuğa çıkacak - Sayfa 2

Kırmızı rengi ve üzerinde "Sakarya Bir Başka" yazısıyla vatandaşların beğenisini kazanan üstü açık otobüsün gerçekleştireceği şehir turunun programı Büyükşehir tarafından paylaşıldı. Buna göre otobüs, her hafta salı ve cumartesi günü 10.00 ve 15.00 saatlerinde günde iki sefer yapmak üzere "Gez-Gör Sakarya Turları" programı için yola çıkacak.

Sakaryalılar bu turla unutulmaz bir yolculuğa çıkacak - Sayfa 3

Tura katılmak isteyen şehir dışından, yurt dışından veya şehrin yerlisi olan turistler her hafta Büyükşehir Belediyesi'ne web ortamından başvuru yapacak.

Sakaryalılar bu turla unutulmaz bir yolculuğa çıkacak - Sayfa 4

Demokrasi Meydanı'nda başlayacak olan turda sırasıyla Sakarya Park, Vagon Kıraathanesi, Aziz Duran Parkı, Nehir Çikolata, Yeni Cami, Sakarya Baba Türbesi, Uçak Kıraathanesi, Millet Bahçesi, Ofis Sanat Merkezi, Atatürk Stadyumu, Orman Park, Sanat Galerisi, Ters Ev ve Sakarya Müzesi durakları yer alacak.