USD 32,87
EUR 35,66
ALTIN 2.550,06
BIST100 11.035
İHBAR hattı 0552 642 79 79

SAKARYA’DA ŞAMPİYONLAR LİGİ HEYECANI

Avrupa Spor Şehri ünvanlı Sakarya’da hentbolun Balkan Şampiyonlar Ligi olarak bilinen SEHA Gazprom Ligi Dostluk Turnuvası heyecanı yaşandı. Türkiye’de ilk kez düzenlenen turnuvada Macar ekibi Veszprem şampiyon oldu. Başkan Yüce, “Avrupa Spor Şehri ünvanlı şehrimiz nice dev organizasyonlara ev sahipliği yaparak şehrimizin adını uluslararası arenada gösterecektir” dedi.

SAKARYA’DA ŞAMPİYONLAR LİGİ HEYECANI - Sayfa 1

Avrupa Spor Şehri ünvanlı Sakarya, ulusal ve uluslararası organizasyonların şehri oldu. Bisikletten güreşe, karate’den off-road’a kadar birçok branşta büyük çaplı organizasyonlara ev sahipliği yapan Sakarya’da son olarak hentbolun Balkan Şampiyonlar Ligi olarak bilinen SEHA Gazprom Ligi Dostluk Turnuvasına ev sahipliği yaptı. 2 gün süren dev organizasyona Türkiye’de ilk kez Sakarya ev sahipliği yapmış oldu. Büyük heyecana sahne olan organizasyonda Macar ekibi Veszprem şampiyon oldu.

SAKARYA’DA ŞAMPİYONLAR LİGİ HEYECANI - Sayfa 2

Sahne şovları, ışık ve dans gösterileriyle Serdivan Spor Salonunda başlayan dev organizasyonun final gününü Başkan Ekrem Yüce’nin yanı sıra Gazprom heyeti, Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, Sakarya Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Başkanı Cevat Ekşi, büyükşehir bürokratları, basın mensupları ve çok sayıda spor sever tribünden takip etti. 

SAKARYA’DA ŞAMPİYONLAR LİGİ HEYECANI - Sayfa 3

Karşılaşma sonrası Başkan Yüce, tüm takımları tebrik ederek dev heyecanı takip edenlere seslendi. Yüce, “Sakarya’mız bu tür ulusal ve uluslararası organizasyonlara en iyi şekilde ev sahipliği yapabileceğini yine gösterdi. Dev organizasyonu takip eden herkese teşekkür ederim. Avrupa Spor Şehri ünvanlı şehrimiz nice dev organizasyonlara ev sahipliği yaparak şehrimizin adını uluslararası arenada gösterecektir” dedi.

SAKARYA’DA ŞAMPİYONLAR LİGİ HEYECANI - Sayfa 4

Telekom Veszprem (Macaristan), Eurofarm Pelister (Makedonya), RK Vojvodina (Sırbistan) ve BGK Meshkov Brest (Belarus) takımlarının mücadele ettiği Gazprom sponsorluğunda oynanan dostluk turnuvasının finalinde Meshkov Brest – Veszprem takımları karşılaştı. Rakibi karşısında ilk yarıyı 18-15 geride kapatan Veszprem karşılaşmayı 31-32’lik skorla kazanarak Türkiye’de ilk kez düzenlenen turnuvanın şampiyonu oldu. Üçüncülük karşılaşmasında ise Vojvodina – Europharm takımları karşılaştı ve rakibini 33-27’lik skorla mağlup eden Sırp ekibi Vojvodina turnuvayı üçüncü tamamladı. Final karşılaşması sonrası takımlara madalyalarını Gazprom heyetinden Mila Chistyakova, Andrei Baletski ve Boris Sapozhnikov takdim etti.