USD 32,86
EUR 35,19
ALTIN 2.448,92
BIST100 10.471
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Sakarya’da bu hafta sonu off-road fırtınası esecek

Sporun her alanında ulusal ve uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapan Büyükşehir Belediyesi bu hafta sonu Petlas Türkiye Off-Road Şampiyonası’nın 4.ayağına ev sahipliği yapacak. 2 etaptan oluşan yarışlarda 20 yarışmacı ile 40 pilot katılacak ve Aksiyon dolu yarışlarda heyecan ve adrenalin zirveye tırmanacak. Sporseverler Kömürlük etabı ve Karaköy tesis alanındaki pist etabını yerinde izleyecek.

Sakarya’da bu hafta sonu off-road fırtınası esecek - Sayfa 1

Sakarya Büyükşehir Belediyesi sporun her alanında ulusal ve uluslalararası organizasyonlara ev sahipliği yaparak şehre değer katmaya devam ediyor. Bisikletten güreşe, karateden hentbola kadar birçok dev organizasyonun düzenlendiği Sakarya’da bu hafta sonu Petlas 2023 Türkiye Off-Road Şampiyonası 4. ayağı gerçekleştirecek.

Sakarya’da bu hafta sonu off-road fırtınası esecek - Sayfa 2

23 ve 24 Eylül’de adrenalin tırmanacak

 23 Eylül Cumartesi ve 24 Eylül Pazar günü gerçekleşecek yarışlarda aksiyon ve heyecan tırmanacak. Sakarya’daki ve Türkiye genelindeki adrenalin tutkunları ve tüm sporseverler Türkiye Kupası olarak bilinen bu yarışları kendileri için oluşturulan özel alanlardan takip edebilecek.

Sakarya’da bu hafta sonu off-road fırtınası esecek - Sayfa 3

Kömürlük ve Karaköy

Off-Road şampiyonasında 23 Eylül Cumartesi 09.00’dan itibaren Poyrazlar mevkiinde Kömürlük köyü orman etabı startı ile başlayacak. Mevkide yer alan mukavemet etabının 4 kez geçilmesi ile ilk gün yarışları tamamlanacak.

Sakarya’da bu hafta sonu off-road fırtınası esecek - Sayfa 4

40 pilot şampiyonluk için ter dökecek

Zorlu ve çetin geçecek yarışların ikinci günü 24 Eylül Pazar günü saat 11’de verilecek start ile başlayacak. Karaköy’de yer alan Spor Ada Tesisi alanındaki pistte seyirci etabını üçer kez geç geçecek. En hızlı davranan sporcu Sakarya etabının şampiyonu olacak.  Aynı akşam saat 18.00’deki ödül töreniyle dev organizasyon noktalanacak. Aşılması zor parkurların yer aldığı zorlu parkurlarda 20 yarışmacı ve 40 pilot ter dökecek.