USD 9,60
EUR 11,19
ALTIN 553,56
BIST100 1.480
İHBAR hattı 0552 642 79 79

“Sakarya’nın çehresini değiştirmek için gece-gündüz çalışıyoruz”

AK Parti Sakarya 74. Genişletilmiş İl Danışma Meclisi’nde konuşan Başkan Ekrem Yüce, tamamlanan ve devam eden yatırımları anlattı.

“Sakarya’nın çehresini değiştirmek için gece-gündüz çalışıyoruz” - Sayfa 1

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, AK Parti Sakarya İl Teşkilatı’nın 74. Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’na katıldı. Serdivan Kültür ve Kongre Merkezi’nde teşkilat mensuplarının yoğun katılımıyla gerçekleştirilen programa AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanı İstanbul Temsilcisi Halis Dalkılıç, Ak Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Ali İnci, AK Parti Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, ilçe belediye başkanları, ilçe teşkilat mensupları ve başkanları ile çok sayıda davetli katıldı.

1 7
“Sakarya’nın çehresini değiştirmek için gece-gündüz çalışıyoruz” - Sayfa 2

Başkan Yüce’den 29 aylık rapor

Programda konuşan Başkan Yüce, Sakarya’yı Türkiye’ye ve dünyaya tanıtacak projelerin bazılarını katılımcılarla paylaştı. Yüce,  göreve geldikleri süre boyunca kent genelinde hayata geçirilen projelerle ilgili bilgi verdi. “Bisiklet Şehri Unvanı” ile birlikte spor alanında kentin yakaladığı ivmeden bahseden Başkan Yüce, 29 ayda 300 milyon TL’lik asfalt ve yol yatırımı yaptıklarını açıkladı. Yüce, ayrıca yeni otoban girişi, tarımsal üretim hamlesi, endüstriyel kenevir üretimi ve eğitim yatırımları hakkında gelinen noktayı anlattı.

2 7
“Sakarya’nın çehresini değiştirmek için gece-gündüz çalışıyoruz” - Sayfa 3

“Sakarya’yı dünyaya tanıtmaya gönüllü olduk”

Sakarya’yı dünyaya tanıtmaya ve şehrin çehresini değiştirmeye gönüllü olduklarını ifade eden Başkan Yüce, “Sakarya ve Sakaryalılar için hizmet etmek adına yola çıkmış siz kardeşlerimle birlikte olmak benim azmimi ve şevkimi artırıyor. Malumunuz olduğu üzere hep birlikte el ele verdik ve şehrimizi dünyaya tanıtmaya gayret ediyoruz. Sakarya’nın çehresini değiştirmek için gece-gündüz çalışıyoruz. ‘Sakarya’da Asfaltlanmamış Yol Bırakmayacağız’ sloganıyla yola çıktık ve geçtiğimiz 29 aylık süreçte şehrimizin cadde ve sokaklarında 1 milyon tondan fazla asfaltlama çalışması yaptık. Böylece 300 milyon liraya yaklaşan yatırımla 700 km’yi aşan yol yapmış olduk. Göreve geldiğimizde paydaşlarımızla bir araya gelip yaptığımız planlama dâhilinde tüm ilçelerimizde sırayla bütün cadde ve sokaklarımıza giriyoruz.” dedi.

3 7
“Sakarya’nın çehresini değiştirmek için gece-gündüz çalışıyoruz” - Sayfa 4

“Bisiklet sporunda Türkiye düzeyinde başarı elde ettik”

Yüce, bisiklet sporunu yaygınlaştırmak için milyonlarca liralık yatırım yaptıklarından bahsederken, “Biliyorsunuz sporun her alanında sporcularımızı ve takımlarımızı destekliyor, Sakarya’da her türlü sporun yapılabilmesi için gereken teknik altyapıyı sağlamaya çalışıyoruz. Şehrimizin coğrafi ve kültürel yapısına uygun olan bisiklet sporunun yaygınlaştırılması çalışmalarımız çok şükür ki meyvesini verdi. Yaptığımız milyonlarca liralık yatırımlar ve uluslararası organizasyonlar sayesinde bisiklet sporu için sadece Sakarya olarak değil tüm Türkiye’yi kapsayan bir başarıya ulaştık. Uluslararası Bisiklet Federasyonu tarafından verilen ve dünyada sadece çok az sayıda bölge ve şehrin sahip olduğu ‘Bisiklet Şehri’ unvanını almaya resmen hak kazandık.”  diye konuştu.

4 7