USD 18,53
EUR 18,19
ALTIN 989,71
BIST100 3.147
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Sakarya, PSB Anatolia ile kapılarını dünyaya açtı

Türkiye’nin en büyük süs bitkisi, peyzaj ve bahçe sanatları fuarı PSB Anatolia Kırkpınar’da dünyaya 5’inci kez kapılarını açtı. 200’ün üzerinde firma, 20’den fazla ülkeden sektör temsilcisi ve birbirinden farklı ürünlerle ilgili vatandaşları, sektörü ve temsilcileri bir araya getiren PSB Anatolia’nın 40 binden fazla misafiri ağırlayacağı öngörülüyor. Açılışı gerçekleştiren Yüce, “Malumunuz Sakarya’mız; süs bitkiciliği ve peyzaj sektöründe de Türkiye’nin uluslararası kapısı haline geldi." dedi.

Sakarya, PSB Anatolia ile kapılarını dünyaya açtı - Sayfa 1

Türkiye’nin en büyük süs bitkisi, bahçe sanatları ve peyzaj fuarı 5’inci kez kapılarını açtı. Sapanca Kırkpınar’da 60 bin metrekare alan üzerine Büyükşehir Belediyesi’nin ana sponsorluğunda dev bir fuar alanı kuruldu. Hazırlanan alanlara yıl boyunca bugünü bekleyen 200’ün üzerinde firma stant açtı. 3 kez festival ve 2 kez fuar olarak gerçekleştirilen PSB Anatolia’ya 20’den fazla ülkeden firma katılım sağladı.  PSB Anatolia Süs Bitkileri, Peyzaj, Bahçe Sanatları ve Ekipmanları Fuarı’nda ayrıca ilgili bölümlerin yer aldığı 19 üniversiteden öğrenciler yer aldı.

1 25
Sakarya, PSB Anatolia ile kapılarını dünyaya açtı - Sayfa 2

10 Eylül’e kadar ziyarete açık

7 farklı oturum ve eğitimin yapılacağı fuarda gerçekleşecek Öğrenci Tasarım ve Uygulama Yarışması’nda başarı sağlayan öğrenciler hayallerini gerçekleştirecek. Fuarın açılış töreninde kurdeleyi Başkan Ekrem Yüce ve protokol üyeleri birlikte kesti.

2 25
Sakarya, PSB Anatolia ile kapılarını dünyaya açtı - Sayfa 3

. Programa Sakarya Valisi Vekili Muhsin Çatmadım, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Ali İnci,  AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, SATSO Başkanı Akgün Altuğ, SESOB Başkanı Hasan Alişan, Sakarya Orman Bölge Müdürü Ziya Polat, ilçe belediye ve AK Parti teşkilat başkanları, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

3 25
Sakarya, PSB Anatolia ile kapılarını dünyaya açtı - Sayfa 4

Süs bitkisi, peyzaj ile bahçe sanatları ürünleri, iş makineleri ile ekipmanları, sulama sistemleri, saksı üretimi, kent ve bahçe mobilyaları, çocuk oyun grupları gibi geniş bir yelpazenin sunulduğu fuarı 7-10 Eylül tarihleri arasında tüm vatandaşlar ücretsiz olarak ziyaret edebilecek.

4 25