USD 27,13
EUR 28,87
ALTIN 1.677,41
BIST100 8.000
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Sakarya ‘Dünya Tarım Şehri’ oluyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, tarımda dünyaya örnek olan Sakarya’nın yakında ‘Dünya Tarım Şehri’ unvanını alabileceğini söyledi. Yeni ödülün sinyalini meclis toplantısında veren Yüce, bu kadar geniş arazide tarımsal üretim yapan dünyada başka bir kentin olmadığını söyledi. Başkan Yüce, “Dünya çapında, Dünya Tarım Şehri unvanını alacağız. 6 bin dönümde dünyada eşi benzeri olmayan yöntemlerle kaliteli ürünler elde ediyoruz. Bizden dünyanın haberi var” dedi.

Sakarya ‘Dünya Tarım Şehri’ oluyor
11 Eylül 2023 | 16:58
Son Güncelleme:

Büyükşehir Belediyesi, dünyanın farklı merkezlerinden aldığı ödüllere bir yenisini daha ekliyor. Büyükşehir Belediyesi Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı’ndaki konuşmasında Avrupa Spor Şehri, Dünya Bisiklet Şehri ve son olarak Güney Kore’den alınan ‘Bisiklet Dostu Projeler’ ödüllerini anlatan Yüce, tarımda yeni bir unvan ödülünün sinyalini verdi.

Sakarya’yı dünya biliyor

Türkiye’nin tarımsal kalkınma hamlesine önemli bir destek sunan Sakarya’nın yakında ‘Dünya Tarım Şehri’ unvanını alabileceğini açıklayan Başkan Yüce, konunun yakın bir süreçte netleşeceğini söyledi. Konuşmasında dünyaya örnek niteliği taşıyan tarım projelerini hayata geçirdiklerini ve bu çalışmaların Avrupa ile dünyada büyük bir ilgi topladığını anlattı ve arazi bakımından dünyanın en geniş alanda tarımsal üretim yapan şehri olduklarına dikkat çekti.

Sakarya’nın dünyada eşi benzeri yok

Yüce, “Yakın zamanda dünya klasmanında yerimizi alacağımızı ve dünya tarım şehri unvanını alacağımızın sinyalini buradan vermek istiyorum. Dünya çapında ‘Dünya Tarım Şehri Unvanını’ alacağız. 6 bin dönümde dünyada eşi benzeri olmayan yöntemlerle kaliteli ürünler elde ediyoruz. Böyle bir arazide tarım yapan dünyada başka bir belediye yok. Faaliyetlerimizden dünyanın haberi var. Yakın zamanda dünya klasmanında yerimizi alacağımızı ve dünya tarım şehri unvanını alacağımızın sinyalini buradan vermek istiyorum” ifadelerini kullandı.