USD 19,01
EUR 20,37
ALTIN 1.209,24
BIST100 4.975
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Sakarya depremzedelere kucak açtı

Asrın felaketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli iki büyük zelzeleden etkilenen depremzedelere Sakarya kucak açtı. Başkan Yüce, Büyükşehir’in misafir ettiği afetzedeleri konakladıkları tesislerde ziyaret etti. Yüce, “Sakarya sizin eviniz, her türlü konuda yanınızdayız” mesajı verdi.

Sakarya depremzedelere kucak açtı - Sayfa 1

Türkiye, Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremle asrın felaketini yaşadı. Afetin meydana geldiği andan itibaren seferberlik çağrısı yapan Büyükşehir Belediyesi, kurumlarla tek yürek oldu ve yaraların sarılması için çalışmaya başladı. 

Sakarya depremzedelere kucak açtı - Sayfa 2

Afet bölgesinde, sahada çalışan Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sakarya’da yürütülen süreci de yakından takip ediyor.

Sakarya depremzedelere kucak açtı - Sayfa 3

“Eksikleri gideriyoruz”

Yüce, depremzedelerin ihtiyaçlarının karşılanması için tüm ayrıntıların düşünüldüğünü ifade ederek son durumla ilgili bilgi verdi. İlk günden bu yana Büyükşehir olarak afetzedeleri terminalde karşılayıp refakat ettiklerini kaydeden Yüce, AFAD ve Sakarya Valiliğiyle koordineli çalıştıklarını anlattı.

Sakarya depremzedelere kucak açtı - Sayfa 4

Misafirleri konakladıkları tesislerde ziyaret eden Yüce, eksiklerin giderilmesi için büyük bir hassasiyet gösterdiklerini vurguladı.