USD 27,12
EUR 28,87
ALTIN 1.671,35
BIST100 7.863
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Sakarya Can Dostlarına Yuva Oluyor

Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği bölgenin en kapsamlı ve donanımlı merkezi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi’nde her gün yüzlerce can dost şifa buluyor. Binden fazla sokak hayvanına ev sahipliği yapan bakımevi aynı zamanda hastalık, yaralanma gibi vakalara da yerinde müdahale ile yardım eli uzatıyor. 17 bin metrekarelik şifa tesisinde yoğun bakım, anestezi, ultrason, röntgen, biyokimya, EKG, mikroskop odaları bulunuyor.

Sakarya Can Dostlarına Yuva Oluyor - Sayfa 1

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından resmi açılışı gerçekleştirilen Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi can dostlarımıza şifa olmaya devam ediyor. 

Sakarya Can Dostlarına Yuva Oluyor - Sayfa 2

17 bin metrekarelik alanda hayata geçirilen geçici bakımevi kedi, köpek, kuş çeşitleri başta olmak üzere binden fazla can dostumuza ev sahipliği yaparken aynı zamanda temel ihtiyaçları başta olmak üzere hastalık, yaralanma gibi vakalara da yerinde müdahale ile yardım eli uzatıyor.

Sakarya Can Dostlarına Yuva Oluyor - Sayfa 3

İçerisinde bulundurduğu rehabilitasyon merkezi, 180 tekli kafes, 14 karantina tekli kafes, 10 çoklu açık kafes, 4 küçük yoğun bakım ünitesi, büyük yoğun bakım ünitesi, otomatik anestezi, ultrason, röntgen, biyokimya, hemogram, 2 idrar analiz, 3 koter ve EKG cihazı yer alıyor. 3 oksijen konsantratörü, otoklav, 2 starizatör, mikroskop, wod lambası, 9 krom kedi kafesi, 2 büyük boy krom köpek kafesi, 6 krom orta boy köpek kafesi ile bölgenin en kapsamlı ve donanımlı merkezi olan Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi’nde her gün can dostlarımız şifa buluyor ve sahiplendirilmeyi bekliyor.

Sakarya Can Dostlarına Yuva Oluyor - Sayfa 4

Büyükşehir Belediyesi, Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi, Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bulunan hayvanları sahiplenmek isteyen vatandaşlar için online başvuru hizmetini uygulamaya aldı.