USD 30,99
EUR 33,59
ALTIN 2.017,89
BIST100 9.335
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Sakarya Bir Başka fotoğraf yarışmasında ödüller sahiplerini buldu

Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Ulusal Sakarya Bir Başka” konulu fotoğraf yarışmasında ödüller sahiplerine teslim edildi. Sakarya’nın en güzel karelerinin objektiflere yansıdığı fotoğrafların sergilendiği ödül töreninde konuşan Başkan Yüce, yarışmaya katılan fotoğraf sanatçılarını tebrik etti.

Sakarya Bir Başka fotoğraf yarışmasında ödüller sahiplerini buldu - Sayfa 1

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, sanat ve sanatçıya verdiği değeri bir kez daha gözler önüne serdi. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen ‘Sakarya Bir Başka’ fotoğraf yarışması ile yine birbirinden güzel fotoğrafların sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Ofis Sanat Merkezi’nde düzenlenen ödül töreniyle derece elde eden fotoğrafçılar ödüllerine kavuştu. Törene Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ile fotoğraf sanatçıları ve çok sayıda sanatsever katıldı. 

Sakarya Bir Başka fotoğraf yarışmasında ödüller sahiplerini buldu - Sayfa 2

Yarışmaya bin 107 fotoğraf katıldı

Sakarya’nın tarihi, kültürel ve doğal turistik değerlerinin fotoğraflandığı 3. Ulusal Sakarya Bir Başka fotoğraf yarışmasına 261 katılımcı bin 107 adet fotoğrafla katılım sağladı. Yarışmanın jüri koltuğunda Fotoğraf Sanatçıları İhsan Korkut, İbrahim Zaman, İzzet Keribar, Merih Akoğul, İsa Cıda, Sinan Çileli ve Servet Sezgin yer aldı. Seçici kurulun hassas çalışmaları sonucunda 39 fotoğraf sanatçısına ait 55 adet fotoğraf ödül ve sergileme almaya hak kazandı.

Sakarya Bir Başka fotoğraf yarışmasında ödüller sahiplerini buldu - Sayfa 3

1’nci seçilen sanatçıya 15 bin TL ödül verildi

Düzenlenen fotoğraf yarışmasında birinci olan fotoğraf 15 bin TL, ikinci 12 bin TL, üçüncü ise 9 bin TL ödül kazandı. Mansiyonda seçilen ilk üç fotoğraf ise 5’er bin TL ödül aldı. Ayrıca sergileme alan her bir fotoğrafçıda 500’er TL kazandı. Kazanan yarışmacılara ödüllerini Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce takdim etti.

Sakarya Bir Başka fotoğraf yarışmasında ödüller sahiplerini buldu - Sayfa 4

Yüce’den dereceye girenlere tebrik

Başkan Yüce yarışmaya katılan tüm fotoğrafçıları tebrik ederek, “Sakarya, tarihinden aldığı ilhamla, doğal güzellikleriyle ve kültürel zenginlikleriyle benzersiz bir şehir. Bu yarışma, şehrimizin çeşitliliğini ve güzelliklerini gözler önüne serme fırsatı sunuyor. Jürimizin titiz çalışmaları sonucunda seçilen eserleri ve ödüle layık görülen fotoğrafçıları kutluyorum. Katılım gösteren her bir sanatçımızı yürekten tebrik ediyorum” diyerek kazananlara ödüllerini takdim etti.