USD 32,21
EUR 34,97
ALTIN 2.422,73
BIST100 10.677
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Sakarya Bike Fest'te Tour Of Sakarya Coşkusu

Şehirde heyecanla takip edilen Sakarya Bike Fest kapsamında start alan uluslararası yol bisikleti yarışı Tour Of Sakarya'nın 119 kilometrelik ikinci etabında pedallar şampiyonluk hedefiyle çevrildi.

Sakarya Bike Fest'te Tour Of Sakarya Coşkusu - Sayfa 1

Türkiye'nin ve dünyanın dört bir yanından bisiklet sporuna ilgi gösterenlerin odak noktası olan Sakarya Büyükşehir Belediyesi organizasyonu Sakarya Bike Fest tüm hızıyla devam ediyor.

Sakarya Bike Fest'te Tour Of Sakarya Coşkusu - Sayfa 2

Tour Of’ta ikinci etap

Avrupa'nın en kapsamlı bisiklet tesisi Ayçiçeği Bisiklet Vadisi'nde farklı kategorilerde, yüzlerce sporcunun katıldığı yarılar tek tek start alıyor.

Dağ bisikleti alanında MTB, yol bisikleti alanında Tour Of ve supercross kategorisinde BMX yarışlarını kapsayan dev organizasyonda bugün Tour Of Sakarya'nın ikinci etabı koşuldu.

Sakarya Bike Fest'te Tour Of Sakarya Coşkusu - Sayfa 3

119 kilometrelik heyecan

Vadi içindeki başlangıç noktasından yola çıkan dünya yıldızı sporcular tam 119 kilometre devam eden parkurda en yüksek puanı alabilmek için pedal çevirdi.

13 ülkeden 14 takım, 87 sporcunun kıyasıya mücadele ettiği ikinci etap Camili- Korucuk- Alandüzü-Beşevler-Akmeşe güzergahında gerçekleştirildi.

Sakarya Bike Fest'te Tour Of Sakarya Coşkusu - Sayfa 4

Günün kazananları

77 sporcunun tamamlayabildiği zorlu etabı 2.57.47 derecesiyle Arvich Bike Center takımından İranlı sporcu Saeid Safarzadeh birinci bitirdi. Çin Ulusal takımından Çinli sporcu Xianling Lyu 2.57.50 derecesiyle ikinci olurken Astana takımından Estonyalı sporcu Martin Laas 2.57.51 derecesiyle yarışı üçüncü sırada tamamladı.

2. Etap yarışları sonucunda genel klasman liderliği el değiştirmedi. İlk etaptaki zaman liderliği ile turuncu mayonun sahibi olan Büyükşehirli Bereznyak, ikinci etapta 2.57.50’lik derecesiyle genel klasman liderliğini ve turuncu mayoyu kaptırmadı. Yarışların üçüncü etabı (Ayçiçeği Vadisi-Kaynarca) ise 19 Mayıs Cuma günü yine Ayçiçeği Bisiklet Vadisinden başlayacak.