USD 32,82
EUR 35,14
ALTIN 2.450,67
BIST100 10.771
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Sakarya AK Parti Adayı Pazar Günü Belli Olacak

AK Parti Sözcüsü Çelik, mart ayında yapılacak yerel seçimlerde aday olacak isimlerin bazılarının pazar günü, seçim beyannamesinin ise 15 Ocak'ta açıklanacağını duyurdu. Pazar günü açıklanacak adaylar arasında Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı da var. Adayların geri kalanı ise 15 Ocak'ta açıklanacak.

Sakarya AK Parti Adayı Pazar Günü Belli Olacak
04 Ocak 2024 | 09:36
Son Güncelleme:

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, mart ayında gerçekleşecek yerel seçimlerle ilgili açıklama yaptı.

Çelik, AK Parti'de hazırlıkların yoğun bir şekilde devam ettiğini söyledi.

Çelik, "Adaylarımızın bir bölümünü açıklayacağımız ilk toplantıyı bu pazar günü İstanbul’da Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştireceğiz. Kalan kısmını ise ayın 15’inde açıklayacağız" açıklamasını yaptı.

AK Parti seçim beyannamesinin 15 Ocak'ta açıklanacağını ifade eden Çelik, "Kalan adaylarımızı da o gün açıklayacağız" şeklinde konuştu.

Seçim beyannamesi çalışmalarıyla ilgili soru üzerine Çelik, hem AK Parti'nin belediyecilik geleneğinin ana esaslarını hem de bugünün şartlarına, ihtiyaçlarına hitap eden söylemleri, projeleri içeren bir beyanname açıklayacaklarını söyledi.

Ömer Çelik, yerel seçimler için diğer partilerle işbirliği çalışmalarındaki son durumun sorulması üzerine, şu an görüşmelerin sürdüğünü, sonuçlandığında gerekli açıklamaların yapılacağını ifade etti.