USD 27,08
EUR 28,83
ALTIN 1.669,76
BIST100 7.711
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Sakarya 7 yıl sonra aynı meydanda tek yürek

Sakarya halkı, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 7'nci sene-i devriyesinde Büyükşehir Belediyesi ve Sakarya Valiliği'nin anma programında Demokrasi Meydanı'nda tek yürek oldu.

Sakarya 7 yıl sonra aynı meydanda tek yürek - Sayfa 1

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Sakarya Valiliği, 15 Temmuz Darbe Girişimi'nin 7'nci yıldönümünde Demokrasi Meydanı'nda bir anma programı düzenledi. 

Sakarya 7 yıl sonra aynı meydanda tek yürek - Sayfa 2

7 yıl önce bugün, hain kalkışmanın karşısında dimdik duran ve ortaya koyduğu iradeyle destan yazan Sakarya halkı, meydanda Türk bayraklarıyla yeniden tek yürek oldu. Sakarya'da o gece yaşananlar film gösterimleriyle hatırlandı. 

Sakarya 7 yıl sonra aynı meydanda tek yürek - Sayfa 3

İstiklal Marşı ile başlayan programda kahraman şehitler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Eller şehitlere yapılan dualar için açıldı. Kur'an-ı Kerim tilavetinden sonra söz alan Yüce, Sakarya halkının o gece tanklara, toplara, uçaklara karşı vücudunu siper ettiğini belirtti. Yüce, “Bu vatan için, bayrak için hiç düşünmeden kendilerini siper eden, bu yolda şehit olan kahramanlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Ülkemiz tarih boyunca daima türlü badirelerin içindeydi. İçinde bulunduğumuz dönemde de ülkemiz hem içerde hem de dışarıda büyük bir mücadele veriyor. Bunun en yakın örneği; tekrar yaşamamak için dua ettiğimiz 15 Temmuz gecesidir. Milletimiz yenilmez olduğunu 15 Temmuz 2016 gecesi şanlı bir direnişle dünyaya bir kez daha ispat etmiştir. O gece ülkemizin içine sızan hainlerin bizlere doğrulttuğu ne tank, ne top, ne tüfek, ne uçak milletimizi durduramadı. Üstelik bunu başaran; top tüfeğe karşı sadece kefenlerini giyerek ölüme yürüyen milletimizdir. Bunun en büyük sebebi imanımızdan gelen vatan sevgisidir” dedi.

Sakarya 7 yıl sonra aynı meydanda tek yürek - Sayfa 4

Başkan Yüce, toplumun her kesiminin darbeye karşı durduğuna vurgu yaparak, “Bu sevgi, bu şuur; dinimizden, tarihimizden, ecdadımızdan ve medeniyetimizden gelmektedir. 15 Temmuz günü gördük ki; toplumumuzun her kademesinden insan bu hainlere karşı mücadele verdi. Hainlerin ellerindeki silahlara rağmen mağlup olduklarını, kaçtıklarını gördük. Bu mücadele el ele ve sırt sırta verenlerin mücadelesidir. Bu mücadele hak ile batılın mücadelesidir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın üstün liderliği; kadınıyla erkeğiyle, yaşlısıyla genciyle, milli ve manevi değerlere yaslanarak tek vücut olan kahraman milletimizin mücadelesidir” diye konuştu.