USD 18,53
EUR 18,20
ALTIN 990,00
BIST100 3.147
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Sağlıkçıların mezuniyet heyecanı

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin eğitim süreci, mezuniyet töreni ile taçlandı.

Sağlıkçıların mezuniyet heyecanı - Sayfa 1

Üniversitenin 2021-2022 Akademik Yılı Mezuniyet Törenine SAÜ Rektörü Prof. Dr. Hamza Al, Sakarya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Aziz Öğütlü, Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Fikret Halis, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dilek Aygin ve Sağlık Hizmetleri MYO Müdürü Prof. Dr. Sima Nart ile akademik ve idari personeller, öğrenciler ve aileleri katıldı.

1 10
Sağlıkçıların mezuniyet heyecanı - Sayfa 2

Tören, kortej yürüyüşünün ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Açılış konuşmalarını yapan Sağlık Hizmetleri MYO Müdürü Prof. Dr. Sima Nart ailelere iyi dileklerini, “Sizler, şüphesiz bugünkü törenin en mutlu bireylerisiniz. Bu haklı sevinç ve gururu, öğretim elemanları olarak biz de sizlerle paylaşıyoruz. Sizleri en içten duygularla kutluyor ve saygılar sunuyorum.” diyerek ifade etti. Prof. Dr. Nart mezun öğrencilere, “Yüksek çabalar sergileyerek diplomalarınızı almayı hak ettiniz. Ben sizleri dürüst, disiplinli, ülkesini seven, geleneklerine saygı duyan, öz güven sahibi, sağlam karakterli ve çalışkan bireyler olarak tanıdım.

2 10
Sağlıkçıların mezuniyet heyecanı - Sayfa 3

İyi bir eğitim aldınız. Eğitim süreciniz esnasında kendiniz de çok çaba sarf ettiniz. 3+1 projesiyle iş yaşamının gerçekleriyle yüzleştiniz. Bundan sonra bu deneyiminizin ve çabalarınızın meyvesini almak için sizleri uğurluyoruz. Bilgi hızlı bir şekilde değişmektedir. Bilginizi arttırmalısınız ki, iş yaşamındaki değişikliklere uyum sağlayabilesiniz. Sağlık veya bakım elemanı olarak iş yaşamına sizleri büyük bir onurla uğurlarken toplum için yerine getireceğiniz sorumluluklarınızı unutmamanızı temenni ediyorum. Yaşamdaki rolünüz, iş arayan biri değil, işe yaramak olsun.” ifadelerini kullandı.

3 10
Sağlıkçıların mezuniyet heyecanı - Sayfa 4

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dilek Aygin yaptığı açılış konuşmasında, “Artık göz bebeğiniz olan evlatlarınızın sağlık ordusuna katılma ve bu kutlu mücadelede yer alması için yuvadan uçurma, uğurlama vakti geldi. Onlarla iftihar edecek, meslek hayatları boyunca onları takip edecek ve başarılarıyla gurur duyacaksınız. Üniversitemizin ve fakültemizin mezuniyetlerde yaşadığı mutluluğun arkasındaki en büyük destekçimiz, gücümüz siz değerli anneler, babalar, kardeşler ve can dostlarısınız.” sözleriyle velilere teşekkür etti.

4 10