USD 18,09
EUR 18,16
ALTIN 1.016,26
BIST100 3.020
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Sağlık Kampüsü çevresinde çizgi ve uyarı tabelası uygulaması

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, kent ulaşımını daha güvenli ve güçlü hale getirmek için çalışıyor. Büyükşehir hastane çevrelerinde hassas çalışıyor

Sağlık Kampüsü çevresinde çizgi ve uyarı tabelası uygulaması - Sayfa 1

Büyükşehir Belediyesi ‘Önce Yaya Güvenliği’ sloganıyla özellikle şehirdeki hastanelerin çevrelerinde çizgi ve uyarı tabelası uygulanması konusunda hassas çalışıyor.

1 7
Sağlık Kampüsü çevresinde çizgi ve uyarı tabelası uygulaması - Sayfa 2

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, kent ulaşımını daha güvenli ve güçlü hale getirmek için çalışıyor. Ekipler, merkezde ve 16 ilçede yayalara öncelik verilmesi ve güvenli alanların oluşturulması için mesai harcıyor. Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi’ne (YOL-BAK) bağlı Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri bu kapsamda birçok noktada eş zamanlı olarak uygulama yapıyor.

2 7
Sağlık Kampüsü çevresinde çizgi ve uyarı tabelası uygulaması - Sayfa 3

“Önce Yaya Güvenliği”

‘Önce Yaya Güvenliği’ sloganıyla şehrin en işlek noktalarında yaya geçidi ve uyarı tabelaları hazırlayan ekipler, Sakarya’da yaya trafiğini en güvenli hale getirmek için yoğunlaştı. İlimizde yer alan hastanelerin çevresinde bu konuya ayrı bir hassasiyet gösteriliyor. Hasta, hasta yakınları ve sağlık personelinin rahat bir ulaşım sağlaması için yaya geçidi sayıları artırılıyor, çizgiler ise yenileniyor.

3 7
Sağlık Kampüsü çevresinde çizgi ve uyarı tabelası uygulaması - Sayfa 4

Sağlık Kampüsü çevresi

Ayrıca hastane çevrelerine ‘Önce Yaya’ yazıları ve yaya geçidi olduğuna işaret eden tabelalar yerleştiriliyor. Bu kapsamda Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SEAH) ile birlikte Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi, 106 Yataklı Acil Durum Hastanesi’nin yer aldığı sağlık kampüsü çevresinde işlemler tamamlandı.

4 7