USD 32,85
EUR 35,61
ALTIN 2.550,06
BIST100 11.051
İHBAR hattı 0552 642 79 79

SADEM’de aşure günü

SUBÜ Dil Eğitim-Öğretim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından uluslararası öğrencilerin de katılımıyla ‘Aşure Günü’ etkinliği düzenlendi.

SADEM’de aşure günü - Sayfa 1

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Dil Eğitim-Öğretim Uygulama ve Araştırma Merkezi (SADEM), ‘Aşure Günü’ etkinliği gerçekleştirdi. 

SADEM’de aşure günü - Sayfa 2

Etkinlik kapsamında merkez bünyesinde eğitim gören merkez öğrencilerine, akademik ve idari personellere SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık ve Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu tarafından aşure ikramında bulunuldu. İkram ve gün nedeniyle dualar edildi.

SADEM’de aşure günü - Sayfa 3

Etkinliğe SUBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sinan Serdar Özkan ile Genel Sekreter Dr. Öğretim Üyesi Gökhan Ergen de katıldı. Bir açıklama yapan SADEM Müdürü Doç. Dr. Serhat Küçük, “Öğrencilerimizin ülkemizin kültürünü daha yakından tanıması ve burada geçirdikleri vakitten keyif almaları için düzenli olarak birçok farklı alanda faaliyetlere devam ediyoruz. Muharrem ayı vesilesiyle ülkemizde hem Kerbelâ şehitlerimizi anmak hem de komşuluk kültürümüzün bu güzel geleneğini öğrencilerimize göstermek için ‘Aşure Günü’ etkinliği düzenledik. Tanıtıcı ve öğretici faaliyetlerimize devam edeceğiz” diye konuştu.