USD 28,90
EUR 31,46
ALTIN 1.924,11
BIST100 8.026
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Öğrenciler kamu kurum ve kuruluşlarında staj yeri bulmakta zorlanıyor!

Kamu kurum ve kuruluşlarında staj yeri bulmakta zorlanan üniversite öğrencileri, "Kamu kurum ve kuruluşlarına staj için başvuru yapıyoruz ama bize yer yok diyorlar. Hangi kuruma başvursak aynı cevabı alıyoruz. Alanımızla ilgili staj yapacak yer de bulamıyoruz. O zaman biz ne yapacağız?" diyerek konuyla ilgili çözüm bulunmasını istedi.

Öğrenciler kamu kurum ve kuruluşlarında staj yeri bulmakta zorlanıyor!
20 Mayıs 2023 | 10:22
Son Güncelleme:

Üniversite öğrencileri, yeni muzunlar ve kariyerinde ilerlemek isteyenler, deneyim kazanmaya büyük önem veriyor. Staj yapmak ise deneyim kazanmanın en iyi yollarından biri olarak görülüyor.

Zorunlu veya gönüllü olarak stajlar yaparak deneyim kazanmayı hedefleyen ve kariyerine iyi bir başlangıç yapmak isteyen üniversite öğrencileri, son zamanlarda staj yeri bulma konusunda sıkıntı yaşamaya başladı.

Öyle ki verimli bir staj süreci geçirmek için İl Sağlık Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Tarım Müdürlüğü veya belediyeler gibi kamu kurum ve kuruluşlarına başvuru yapan üniversite öğrencileri, ‘yer yok’ denilerek geri çevriliyor.

Kamu kurum ve kuruluşlarında staj yapamayan öğrenciler, haliyle özel sektördeki işletmelere yönelmek durumunda kalıyor.

Bu nedenle sıkıntı yaşayan öğrenciler, “Kamu kurum ve kuruluşlarına staj için başvuru yapıyoruz ama bize yer yok diyorlar. Hangi kuruma başvursak aynı cevabı alıyoruz. Alanımızla ilgili staj yapacak yer de bulamıyoruz. O zaman biz ne yapacağız? Lütfen bu konuya çözüm bulunsun” dediler.