USD 18,63
EUR 19,63
ALTIN 1.077,07
BIST100 4.963
İHBAR hattı 0552 642 79 79

O caddeye 10 bin ton asfalt

Büyükşehir Belediyesi uzun süredir üzerinde çalıştığı, şehrin en önemli bağlantılarından bir tanesi olan Şehit İlhan Aras Caddesi’ni altyapı, yol genişletme, kaldırım işlemlerinden sonra çizgi çalışmasıyla yepyeni bir yüze kavuşturdu.

O caddeye 10 bin ton asfalt - Sayfa 1

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, şehrin en önemli ulaşım güzergâhları üzerinde çalışıyor. Özellikle son dönemde kent merkezinden tüm yönlere ulaşımı kolaylaştırmak için hassas noktalara temas ediyor. Bu çalışmalardan bir tanesi olan Şehit İlhan Aras Caddesi’nde ise işlem neredeyse bitmek üzere.

O caddeye 10 bin ton asfalt - Sayfa 2

Erenler, Adapazarı ve Serdivan’ın tüm yönlerle bağlantı noktası konumunda olan caddede ilk olarak altyapı sil baştan yenilendi. Sonrasında ise yol genişletme, dolgu ve kaldırım çalışmalarına başlandı. Tüm bu işlemler esnasında cadde, çevre düzenlemeleriyle farklı bir noktaya getirildi. İzleyen süreçte bölgeye 10 bin ton asfaltın serimi gerçekleştirildi.

O caddeye 10 bin ton asfalt - Sayfa 3

43 metreye kadar genişledi

YOL-BAK, Park Bahçeler Dairesi Başkanlığı ve SASKİ’nin aynı anda gündüz-gece mesai harcadığı caddede dar ve tahrip olmuş noktalarında genişlik yer yer 43 metreye kadar çıkarıldı. Genişliğin önemli bir kısmını kaldırım ve refüjler oluştururken, gidiş-geliş olarak hazırlanan duble yol sürücülerin rahat bir şekilde ulaşım sağlamasına imkan sağlıyor.

O caddeye 10 bin ton asfalt - Sayfa 4

Çalışma kapsamında gidiş-geliş olmak üzere toplamda 4 bin metrelik yol yenilendi. Yol yenileme, altyapı ve çevre düzenlemelerine Şehit İlhan Aras’ın yanı yine önemli bir geçiş güzergâhı olan Nilüfer Sokak ve 1139. Sokak dâhil edildi. Bu kapsamda cadde ve sokaklar tüm ayrıntılarıyla yeni bir yüze kavuştu. Cadde, son olarak Trafik Şube Müdürlüğü’nün çizgi çalışmasıyla yepyeni bir görünüm kazandı.