USD 28,98
EUR 31,21
ALTIN 1.866,62
BIST100 7.914
İHBAR hattı 0552 642 79 79

O caddede çalışmalar başladı

Büyükşehir Belediyesi Serdivan Şehit Mehmet Karabaşoğlu Caddesi’nde yenileme çalışmalarını başlattı. İlçenin en önemli ulaşım akslarından olan bin 200 metrelik caddede deforme olan asfalt ve kaldırımlar yenilenecek, bisiklet yolu inşa edilip Serdivan’ın hizmetine sunulacak.

O caddede çalışmalar başladı - Sayfa 1

Sakarya Büyükşehir Belediyesi şehir merkezi ve 16 ilçede gerçekleştirdiği yol bakım, onarım ve yenileme çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. 

O caddede çalışmalar başladı - Sayfa 2

Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi, Serdivan’nın en önemli ulaşım akslarından biri olan Şehit Mehmet Karabaşoğlu Caddesi’nde işlemlere başladı. 

O caddede çalışmalar başladı - Sayfa 3

Ekipler mevcut deforme olmuş asfaltı kaldırıp 10 bin ton mekanik malzeme serimi ile arterin yolun uzun yıllar sağlıklı bir şekilde hizmet vermesi sağlanacak. Bin 200 metre uzunluğa sahip güzergâha, kaldırım ve bisiklet yolu inşa edilerek yeni yüzüne kavuşacak.

O caddede çalışmalar başladı - Sayfa 4

Konforlu ve güvenli ulaşım için gündüz gece mesai yapan Büyükşehir ekipleri, Serdivan ilçesinin önemli güzergâhını kısa süre içerisinde yenileyerek ilçe halkının hizmetine sunacak. Çalışmalara ilişkin yapılan açıklamada, “Serdivan Mehmet Karabaşoğlu Caddesi’nde işlemlere başladık. Deforme olan, zamanla yıpranan asfaltı kaldırıyoruz. Arterin uzun yıllar dayanıklı olması için 10 bin ton mekanik malzeme serimi yapacağız. Ardından bin 200 metre uzunluktaki caddeyi 4 bin ton asfalt ile yenileyeceğiz. Şehrin dört bir yanına ördüğümüz bisiklet yollarını caddemize kazandıracağız. Dönüşüm çalışmasını kısa süre içerisinde tamamlayarak, ilçenin hizmetine sunacağız. Hayırlı olsun” denildi.