USD 31,38
EUR 34,05
ALTIN 2.100,98
BIST100 9.097
İHBAR hattı 0552 642 79 79

O cadde huzur dolu bir yaşam alanına dönüşüyor

Büyükşehir Belediyesi şehir merkezinin en eski caddesi Karaağaç Bulvarı’nı başlattığı rekreasyon çalışmasıyla dönüştürüyor, daha modern ve güzel bir görüntüye kavuşturuyor. Yürüyüş yolları, kilim desenli kaldırımlar, oturma grupları ve peyzaj alanlarıyla cadde, bambaşka bir iklime kavuşacak. Çalışma kaldırım imalatıyla başladı.

O cadde huzur dolu bir yaşam alanına dönüşüyor - Sayfa 1

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, şehrin kalbinde attığı dönüşüm adımlarıyla birçok alanı sosyal yaşama yeniden kazandırıyor. İlk olarak Çark Caddesi’nin trafiğe açık bölümünde başlatılan rekreasyon projesi, bu kez ise şehrin merkezindeki en eski cadde olan ve binlerce vatandaşın hatıralarını taşıyan Karaağaç Bulvarı’nda devam ediyor.

O cadde huzur dolu bir yaşam alanına dönüşüyor - Sayfa 2

Geçtiğimiz haftalarda ilk kazmanın vurulduğu Ağa Cami’den İhsaniye Camisi’ne kadar olan Karaağaç’taki orta refüj bölümü sil-baştan yenilenerek modern bir görüntüye kavuşturuluyor. Bu bölge hayata geçirilecek yürüyüş yolları, kilitli ve desenli kaldırımlar, kilim desenli parkeler, bisiklet yolu, yeni oturma-bank grupları ve peyzaj, yeşil alan dokunuşlarıyla yepyeni bir görünüm kazanacak.

O cadde huzur dolu bir yaşam alanına dönüşüyor - Sayfa 3

Ekonomik ömrünü tamamlayan yapıların söküldüğü bulvar, özellikle şehir merkezinde vakit geçiren vatandaşların yürüyüş yapabileceği, dinlenebileceği ve sohbet edip vakit geçirebileceği modern bir alana dönüştürülüyor.

O cadde huzur dolu bir yaşam alanına dönüşüyor - Sayfa 4

Proje, bulvardaki altyapının sil baştan yenilenmesi için SASKİ’nin yaptığı altyapı işlemleriyle başladı. Sonrasında ise desenli kaldırım ve kilitli parke uygulamasına geçildi.  Ekonomik ve kullanım ömrünü doldurmuş aydınlatma direklerinin yenilenmesi için de ilk adımlar atıldı. Karağaaç Bulvarı, bu uygulamayla birlikte ışıl ışıl parlayacak.