USD 32,82
EUR 35,14
ALTIN 2.450,67
BIST100 10.771
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Nefes kesen tatbikat

Büyükşehir Belediyesi’nin arama kurtarma timi, gerçekleştirilen nefes kesen bir eğitim tatbikatıyla zorlu arazide arama kurtarma, yaralıya hayati ilk müdahale ve yaralı sevki konularında eğitim aldı.

Nefes kesen tatbikat - Sayfa 1

Büyükşehir Belediyesi, bir süre önce özellikle sel, yangın ve deprem bölgelerinde aktif görev alana İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesindeki Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kurtarma Ekibi’ni kamuoyuna duyurmuştu.

Nefes kesen tatbikat - Sayfa 2

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışan ve bu tim içerisinde gönüllü olarak görev alan afet timi, faaliyetlere başladığı ilk günden itibaren Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen 11 şehirde yaptıkları başarılı operasyonlarla birçok vatandaşın hayatını kurtardı.

Nefes kesen tatbikat - Sayfa 3

Sakarya içinde ve civar bölgede yaşanan afetlerde ve kayıp vakalarında aktif görev alan 65 üyeden oluşan arama-kurtarma ekibinin 20 üyesi Serdivan Çubuklu’da zorlu bir arazide nefes kesen bir eğitim tatbikatına imza attı.

Nefes kesen tatbikat - Sayfa 4

Dere yatağı üzerinde ve dağlık arazide kayıp bir vaka için arama-kurtarma tekniklerini uygulayan ekip üyeleri, bulunan yaralıya hayat kurtaran ilk müdahaleyi dere yatağında yaptı.