USD 8,67
EUR 10,35
ALTIN 494,41
BIST100 1.402
Bip BİP İletişim Hattı 0532 629 40 54

Mersin'de denetim gerekçesiyle tatlıcıyı dolandırdı

Mersin'de tatlı imalathanesine gelip, kendilerini kamu görevlisi olarak tanıtarak, sözde denetim yapan takım elbiseli 3 kişi işletmeciyi 700 TL dolandırdı.

10 Haziran 2021 | 16:02
Son Güncelleme:

KAMU GÖREVLİSİ OLARAK TANITTILAR
​Olay, 8 Haziran'da merkez Akdeniz ilçesi Siteler Mahallesi'nde meydana geldi. Kendilerini kamu görevlisi olarak tanıtan takım elbiseli 3 kişi, A.S.I.'nın işlettiği tatlı imalathanesine gitti. Denetim yapacaklarını söyleyen bu kişiler, bir süre imalathaneyi gezdikten sonra, eksikler bulunduğunu belirterek, A.S.I.'dan 2 bin TL istedi. İşletmecinin sadece 700 TL'si olduğunu belirtmesi üzerine, şüpheliler bu parayı alıp, iş yerinden çıktı ve araçla uzaklaştı.

POLİSE ŞİKAYET ETTİ
Bir süre sonra dolandırıldığını anlayan A.S.I., polise gidip şikayetçi oldu. Şikayet üzerine çalışma başlatan Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, güvenlik kamerası görüntülerini inceleyerek şüphelilerin F.K. (40), A.A. (58), G.D. olduğunu tespit etti. Benzer çok sayıda suç kaydı olduğu belirlenen şüpheliler, adreslerine yapılan baskınlarla gözaltına alındı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler, sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

BAHANE HAZIR: TATLI ALMAYA GİTTİM
Şüphelilerden G.D., sevk sırasında kendilerini görüntüleyen basın mensuplarına "Tatlı almaya gittim" dedi.