USD 28,98
EUR 31,21
ALTIN 1.866,62
BIST100 7.914
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Meral Akşener : 'defolup gitsinler'

İyi Parti'de milletvekillerinden para alındığı, Genel Başkan Meral Akşener'in hesaplarının gizlice inceletildiği iddialarının ardından şimdi de Genel Merkez'deki dahili telefonların dinletildiği yazıldı. Yine Meral Akşener, partinin iki önemli ismi Ümit Dikbayır ve Adnan Beker için "defolup gitsinler" dedi.

Meral Akşener : 'defolup gitsinler'
16 Kasım 2023 | 10:43
Son Güncelleme:

İYİ Parti'de istifalar sürüyor. Geçtiğimiz günlerde önce Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu, AK Parti'ye katıldı.

Hatipoğlu'nun ardından İyi Parti, bu kez de Durmuş Yılmaz ve Bahadır Erdem'in istifalarıyla sarsıldı.

Bu isimler sonrası son olarak 27. Dönem Aksaray Milletvekili Ayhan Erel'den de manidar bir paylaşım geldi.

Yaptığı paylaşımla İyi Parti'den istifa sinyali veren Erel, “Gitme vakti geldiyse, kaldığın her an ziyandır.” ifadelerini kullandı.

Defolup gitsinler!

Son olarak İyi Parti'de konuşulan yeni iddianın ise Genel Merkez'deki sabit telefonların gizlice dinletildiği olduğu öğrenildi.

Sözcü yazarı İsmail Saymaz, suların durulmadığı İyi Parti’deki krizi kaleme aldığı yazısında Genel Başkan Meral Akşener’in, Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır ve Ankara Milletvekili Adnan Beker için “Defolup gitsinler!” şeklinde bir ifade kullandığını yazdı.

Sabit telefonlar dinleniyor: Milletvekili adaylarından birer milyon TL alındığı söylentisi de var

İyi Parti’de sabit telefonların da dinlendiği yönünde iddialar olduğunu aktaran Saymaz, “İddiaların odağında, milletvekili adaylarından birer milyon TL alındığı söylentisi var. İyi Parti'de sular durulmayacak, öyle görünüyor. Bir istifa dalgası kıyıya vurabilir.” diye yazdı.

Son olarak geçen hafta Ümit Dikbayır'ın Akşener tarafından ‘banka hesaplarını inceletmek ve belediyelerle maddi ilişki kurmak'la itham edildiğini yazan Saymaz, Dikbayır’ın bu yazıdan sonra suçlamaların araştırılması için İyi Parti'nin TBMM Grubu'na ve Disiplin Kurulu'na dilekçe verdiğini aktardı.

Saymaz, “Dikbayır, gelecek haftaya kadar bekleyeceğini, gelişme olmadığı takdirde savcılığa başvurarak, iddiaların incelenmesini isteyeceğini ve dokunulmazlığının kaldırılması için TBMM'ye dilekçe vereceğini ifade ediyor.” dedi.