USD 30,99
EUR 33,62
ALTIN 2.018,88
BIST100 9.335
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Mengen’den Büyük Yürüyüş İçin Teşekkür

Filistin’e Destek Platformu tarafından ülke genelinde silsile şeklinde düzenlenmesi planlanan “Sakarya’dan Başlayacak, Anadolu Ayağa Kalkacak” temalı yürüyüşlerin ilki Sakarya Milli İrade STK’ları tarafından şehrimizde organize edilmiştir.

Mengen’den Büyük Yürüyüş İçin Teşekkür - Sayfa 1

Sakarya Milli İrade STK’ları adına konuşan Memur-Sen İl Temsilcisi Murat Mengen; Sakarya Milli İrade STK’ları bir araya gelerek işgalci İsrail güçlerinin Gazze’de gerçekleştirdiği soykırıma karşı yürüyüş ve basın açıklaması gerçekleştirdik.

Mengen’den Büyük Yürüyüş İçin Teşekkür - Sayfa 2

Sakarya Millet Bahçesi önünde toplanan on binlerce Sakaryalı ve Kudüs sevdalısı, ellerinde taşıdıkları Türkiye ve Filistin bayraklarıyla, Sakarya Çark Caddesi boyunca Siyonist İsrail ve destekçisi ABD başta olmak üzere Gazze’deki zulümde payı olan Batılı emperyalist güçler aleyhine sloganlar ve marşlar eşliğinde yürüdüler.

Mengen’den Büyük Yürüyüş İçin Teşekkür - Sayfa 3

Yürüyüşün ardından Memur-Sen Genel Başkanımız ve Filistin Dayanışma Platformu Sözcüsü Ali Yalçın, Diyanet İşleri Başkanımız Ali Erbaş, Milletvekilimiz Çiğdem Erdoğan Atabek ve Sakarya Milli İrade STK’larını temsilen Hak-İş İl Başkanımız Mesut Gökdemir kalabalığa hitap etti. Ayrıca ezgi sanatçımız Ömer Karaoğlu hocamız da en güzel ezgilerini seslendirdi.

Mengen’den Büyük Yürüyüş İçin Teşekkür - Sayfa 4

Sakarya Milli İrade İcra Kurulu adına konuşan Mengen:

Yürüyüşümüze Sakarya Valiliğimizden Sakarya Büyükşehir Belediyemize, sivil toplum kuruluşlarımızdan halkımıza, siyasetçilerimizden bürokratlarımıza, gençlerimizden yaşlılarımıza, İlçe Belediyelerimizden, şehrimizin medarı iftiharı üniversitelerimiz dâhil tüm Sakaryalı hemşerilerimize, basınımıza ve emniyet güçlerimize verdikleri destek için en kalbi duygularımızla selamlıyor, teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum dedi.