USD 16,75
EUR 17,48
ALTIN 976,05
BIST100 2.444
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Marmara’nın ‘yuvası’ gün sayıyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından 17 bin metrekarelik alanda inşa edilen Sokak Hayvanları geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi açılış için gün sayıyor.

Marmara’nın ‘yuvası’ gün sayıyor - Sayfa 1

Bölgenin en büyük hayvan bakım merkezi olacak Büyükşehir Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde sona gelindi. 17 bin metrekarelik alanda son teknoloji ile hizmet verecek olan kampüste ayrıca kendi mamasını üretebileceği bir mama üretim tesisi olacak.

1 20
Marmara’nın ‘yuvası’ gün sayıyor - Sayfa 2

Tesis ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Yüce, “Sakarya’da yaşayan, yaradanın bizlere emaneti olan can dostlarımızın sağlıklı ve konforlu bir şekilde hayatlarını sürdürmeleri için tüm gayretimizle çalışıyoruz. Tüm Türkiye’ye örnek teşkil edecek olan tesisimiz Sakarya’mıza hayırlı olsun” dedi.

2 20
Marmara’nın ‘yuvası’ gün sayıyor - Sayfa 3

17 bin metrekare

Başkan Yüce, “Büyükşehir Belediyesi olarak Sokak Hayvanları için pek çok çalışmayı hayata geçirdik. Sokaktaki can dostlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için yeni projeler üretmeye devam ediyoruz. Bizlerin olduğu gibi su ve yemek onlar için hayatın vazgeçilmezleri. Bizler bu ihtiyaçlarımızı kolayca giderirken, onlar bu konuda zorlanabiliyor. Bu nedenle 17 bin metre karelik alanda inşa ettiğimiz Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi ile yaralı ve hasta sokak hayvanlarına daha iyi şartlarda hizmet verilecek.

3 20
Marmara’nın ‘yuvası’ gün sayıyor - Sayfa 4

Çeşitli bölümlere ayrılmış bu kompleksimizde; misafirlerimizi karşılayacağımız bir ziyaretçi merkezi, barınaklar ve hayvanlarımızın tedavi edildiği klinik mevcut. Son teknoloji ile inşa edilen kampüsümüzün içinde yoğun bakım merkezi, laboratuvar, veteriner acil müdahale odaları, yazlık ve kışlık olmak üzere yaklaşık 600 hayvanın yaşam alanı olarak ev sahipliği yapacak.”

 

4 20