USD 27,38
EUR 29,01
ALTIN 1.627,65
BIST100 8.335
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Marmara'nın başkanları projelere hayran kaldı

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Marmara Belediyeler Birliği üyesi 3 belediye başkanını Sakarya’da misafir etti. Yüce, gelişen ve büyüyen Sakarya'da özellikle tarımda vizyon projelerle büyük bir ivme yakaladıklarını ifade etti. Yüce, “Yarının Sakarya’sını bugünden inşa ediyoruz. Sakarya’nın bir dünya markası olması için gündüz gece proje üretiyor, çalışıyoruz” dedi.

Marmara'nın başkanları projelere hayran kaldı - Sayfa 1

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Marmara bölgesinde milyonlarca vatandaşa hizmet veren belediye başkanlarını misafir etti.

Ziyaretçiler arasında Marmara Belediyeler Birliği Başkanı Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, birlik üyeleri Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ve Marmara Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Cemil Arslan gibi bölge için önemli isimler yer aldı.

Marmara'nın başkanları projelere hayran kaldı - Sayfa 2

Büyüyen, gelişen şehir

Birlik üyesi belediye başkanlarını makamında ağırlayan Yüce, Sakarya'ya özellikle son dönemde yaptıkları hizmetlerden bahsetti. Yarının kenti için bugünden çalıştıkları vurgusunu yapan Yüce, özellikle tarımsal alanda hayata geçirdikleri yenilikleri anlattı. Sakarya Botanik Vadisi, Sera A.Ş, Fidan A.Ş, Fidan Teşhir Merkezi, Bahçem, Uygulamalı Çiftçi Eğitim Merkezi (UTÇEM) gibi projelere sözlerinde yer veren Yüce, damızlık manda yetiştiriciliği ve hayvancılığa teşvik çalışmalarına değindi.

Marmara'nın başkanları projelere hayran kaldı - Sayfa 3

Makam ziyareti sonrasında Ormanpark'ta düzenlenen yemek programına katılan misafirlere, Başkan Yüce tarafından güne özel hazırlanan üretimi Sakarya'da yapılan Yağcıbedir Halısı ve Sakarya'nın tıbbi aromatik bitkilerinden üretilen şifalı ürünler hediye edildi. Misafirler daha sonra Akyazı'da topraksız tarım konusunda Türkiye'de örnek proje Seracılık Mükemmeliyet Merkezi'ni gezdi.

Marmara'nın başkanları projelere hayran kaldı - Sayfa 4

Sakarya’dan dünyaya

Başkan Yüce serada üretilen, ülkeye ve dünyaya ihraç edilen ürünlerin üretim serüvenini anlattı. 4 ayda 550 ton domates hasat ettiklerini kaydeden Yüce,"53 bin dekar arazi üzerinde dünyaya örnek teşkil edecek bir üretim faaliyeti yürütüyoruz. Burası dünyanın değişen ve gelişen tarımsal üretim modellerine öncü nitelikte hazırlandı, dünyanın her yerinden ziyaret alıyoruz. Sakarya artık tarımda büyük bir ivme yakaladı, adımlarımızı atmaya devam ediyoruz" diye konuştu.