USD 32,86
EUR 35,21
ALTIN 2.452,07
BIST100 10.471
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Malezyalı öğrenciler SAÜ'de

Malezya Malaya Üniversitesinden bir grup, Sakarya Üniversitesi (SAÜ) İlahiyat Fakültesine geldi.

Malezyalı öğrenciler SAÜ'de - Sayfa 1

Malaya Üniversitesi İslam Araştırmaları Akademisinden gelen Malezyalı 14 öğrenci, İlahiyat Fakültesinde kısa dönem eğitim programına katıldılar.

Malezyalı öğrenciler SAÜ'de - Sayfa 2

SAÜ ile Malaya Üniversitesi alanında daha önce imzalanmış olan akademik iş birliği protokolü çerçevesinde ve Malaya Üniversitesi İslam Araştırmaları Akademisinin talebi üzerinde gerçekleştirilen eğitim programı açılış ve tanışma toplantısı ile başladı.

Malezyalı öğrenciler SAÜ'de - Sayfa 3

Eğitim programı çerçevesinde Malezyalı öğrencilere İlahiyat Fakültesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Soner Duman ve Doç. Dr. Hamdi Çilingir ile SAÜ Siyasal Bilgiler Fakültesi İslam İktisadı ve Finans Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Hakan Aslan ve İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi öğretim üyesi Dr. Ozan Maraşlı tarafından Türkiye’deki İslam İktisadı çalışmalarına dair sunumlar gerçekleştirildi. Sunumlarda öğrencilerin Türkiye’deki uygulamalarla ilgili soruları da cevaplandırıldı.

Malezyalı öğrenciler SAÜ'de - Sayfa 4

Malezyalı öğrenciler İlahiyat Fakültesinin yanı sıra Hukuk Fakültesi ve İslam Ekonomisi ve Finansı Uygulama ve Araştırma Merkezini (İSEFAM) de ziyaret ederek Dekan Prof. Dr. Şafak Narbay ve Merkez Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Hakan Aslan’dan bilgi aldılar. SAÜ Kampüsünü gezen ve beğenilerini ifade eden öğrenciler ayrıca ilahiyat fakültesinden bir grup öğrenci ile de tanışma toplantısı çerçevesinde bir araya geldiler.