USD 18,63
EUR 19,63
ALTIN 1.077,07
BIST100 4.963
İHBAR hattı 0552 642 79 79

KYK BORÇ FAİZLERİ AÇIKLAMASI SON DAKİKA | KYK faizleri silinecek mi?

KYK borç faizlerinin silinmesiyle ilgili binlerce öğrenci ve mezunun merakla beklediği müjde geldi. Gençlik Ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "27 Milyar TL'lik bir tutar gençlerin omuzundan kaldırıldı" ifadesini kullandı. Peki, KYK borç faizleri silindi mi? Kimlerin KYK brç faizi silindi? Detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz...

KYK BORÇ FAİZLERİ AÇIKLAMASI SON DAKİKA | KYK faizleri silinecek mi?
25 Kasım 2022 | 11:43
Son Güncelleme:

KYK BORÇ FAİZLERİ SİLİNDİ Mİ?

Bakan Kasapoğlu açıklamasında konu ile ilgili, "Öğrenim kredilerindeki geri ödemenin ilave tutarının kaldırılacağı müjdesini vermişti. Tamamen değiştirildi ve öğrenim kredisi borcu neyse ödeme miktarı da o olacak. Gençlerimizi bu düzenleme ile birlikte aldıklarının üzerinde bir tutar ödemeyecekler. Bu çalışmadan düzenlemeden kredi almaya başlayacak hali hazırda kredi alan ve kredilerinde geri ödeme dönemine geçen herkes faydalanacak. "

KYK YURT ÜCRETLERİ NE KADAR OLDU?

Bakan Kasapoğlu konu hakkında, "Yurt ücretlerinde artış olmayacak. 2022'de yurt ücretlerine hiçbir güncelleme yapmadık, ilave bir artış olmadı. " ifadelerine yer verdi.

"27 MİLYAR TL'LİK BİR TUTAR GENÇLERİN OMUZLARINDAN ALINDI"

Bakan Kasapoğlu, "27 milyar TL'lik bir tutar gençlerin omuzlarından alındı. AK Parti'nin tüm alanlarda olduğu gibi gençlikte ve sporda devrimleri devam ediyor. Genç odaklı eser ve hizmet siyaseti ile gençlerimize çok büyük katkılar açan sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı arz ediyorum." ifadelerini kullandı.