USD 18,84
EUR 20,17
ALTIN 1.130,84
BIST100 4.930
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Kurra Hafız Hüseyin Harputoğlu dualarla anıldı

Akyazı’nın önemli değerlerinden Kurra Hafız Merhum Hüseyin Harputoğlu, Akyazı Belediyesi tarafından düzenlenen programda dualarla anıldı.

Kurra Hafız Hüseyin Harputoğlu dualarla anıldı - Sayfa 1

Kurra Hafız Hüseyin Harputoğlu’nu Anma ve ‘Kuran Yolunda Bir Ömür’ kitabı tanıtım programı dün Akyazı Sosyal Gelişim Merkezi’nde gerçekleştirildi. Akyazı’nın önemli değerlerinden bir tanesi olan Hüseyin Harputoğlu’nun dualarla anıldığı ve hayatını anlatan kısa filmin gösterildiği programa Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan, Sakarya Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Zeki Toçoğlu, 22. ve 23. Dönem Sakarya eski Milletvekili Recep Yıldırım, Akyazı Ticaret Odası Başkanı Z. Şinasi Bayraktar, Akyazı Ticaret Borsası Başkanı Şener Bayraktar, AK Parti İlçe Başkanı Mesut Ekrem, MHP İlçe Başkanı Soyhan Sofuoğlu, BBP İlçe Başkanı Naim Yolcu, Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Savaş, oda başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.

Kurra Hafız Hüseyin Harputoğlu dualarla anıldı - Sayfa 2

Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açılış konuşmasını Hüseyin Harputoğlu’nun hayatını anlatan kitabın yazarı Yahya Bakır gerçekleştirdi. Bakır’ın kitaba dair notlarını paylaştığı konuşmasının ardından ise Hüseyin Harputoğlu’nun kardeşi Ferşat Harputoğlu  ve askerlik arkadaşı Halil Atmaca birer konuşma gerçekleştirdi ve programın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Kurra Hafız Hüseyin Harputoğlu dualarla anıldı - Sayfa 3

Sonrasında kürsüye çıkan 22. ve 23. Dönem Sakarya eski Milletvekili Recep Yıldırım, Harputoğlu’nun hayatını Kuran yoluna adamış bir insan olduğunu ifade etti.

Kurra Hafız Hüseyin Harputoğlu dualarla anıldı - Sayfa 4

Hüseyin Harputoğlu’nun hayatında önemli izleri bulunan bir insan olduğunu ifade eden Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan ise, “ Ömrünü Kuran yoluna adamış Kurra Hafız Hüseyin Harputoğlu’nu anmak ve onun hayatının kaleme alındığı kitabın tanıtımı için bugün bir aradayız. Hüseyin hoca ve hocalarımız gibi insanlar sayesinde kuran eğitimi Dünya var olduğu sürece devam edecek inşallah. Ömrünü; ilim, irfan ve mukaddesata vakfetmiş değerli hocamızı vefatının seneyi devriyesinde dua, şükran ve rahmetle yâd ediyoruz. Mekanı cennet, ruhu şad olsun” ifadelerini kullandı.