USD 8,55
EUR 10,08
ALTIN 497,08
BIST100 1.352
Bip BİP İletişim Hattı 0532 629 40 54

Kızının başı taşla ezilmişti! Acılı babadan çarpıcı sözler

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde, Afganistan uyruklu A.M'nin (20) cinsel istismarda bulunmaya çalıştığı, direnince de başını taşla ezdiği 17 yaşındaki A.A.'nın tedavisi devam ederken, mahalleli protestoda bulundu.

Kızının başı taşla ezilmişti! Acılı babadan çarpıcı sözler - Sayfa 1

Acılı baba M.A. kızının başına gelenin, bir başkasının başına gelmemesi için her türlü platformda, her türlü yasal yollardan hakkını arayacağını söyledi.

1 5
Kızının başı taşla ezilmişti! Acılı babadan çarpıcı sözler - Sayfa 2

MAHALLEDE PROTESTO
Gebze'nin Pelitli Mahallesi'nde pazartesi günü, dershaneden dönen A.A.´yı takip eden Afganistan uyruklu A.M., genç kızı ağaçlık alana sürükleyerek cinsel istismarda bulunmaya çalıştı.

A.M. daha sonra genç kızın başını taşla ezerek yol kenarına sürükleyip, yakınlarda bulunan bir palet fabrikasındaki kişilerin yanına giderek yolda baygın bir kişiyi gördüğünü söyleyerek yardım istedi.

İhbar üzerine gelen ambulansla A.A. Gebze´de bulunan özel bir hastaneye kaldırılıp yoğun bakım ünitesinde tedaviye alındı.

2 5
Kızının başı taşla ezilmişti! Acılı babadan çarpıcı sözler - Sayfa 3

Jandarmanın yaptığı araştırmada, olayı gerçekleştirdiği belirlenip gözaltına alınan A.M. ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Pelitli Mahallesi´nde oturan vatandaşlar, dün akşam saatlerinde bir araya gelerek olayı protesto etti.

Jandarmanın yoğun güvenlik önlemi aldığı eylemde yaklaşık 300 mahalleli, olayın gerçekleştiği alana kadar sloganlar eşliğinde yürüdü.

3 5
Kızının başı taşla ezilmişti! Acılı babadan çarpıcı sözler - Sayfa 4

Daha sonra kalabalığa seslenen mahalle muhtarı Zafer Ceyhanlı, içlerinin kan ağladığını, bir muhtar olarak genç kızın amcası, komşusu olarak koruyamadığı için vicdanen kendisini suçlu hissettiğini ifade etti.

4 5