USD 8,77
EUR 10,41
ALTIN 500,27
BIST100 1.391
Bip BİP İletişim Hattı 0532 629 40 54

Kilosu 8 bin liradan yok satıyor

İnsan vücuduna faydası saymakla bitmeyen arı sütünün sağımına başlandı. Arı sütünün fiyatı duyanları şaşkına çeviriyor. Detaylar haberde....

Kilosu 8 bin liradan yok satıyor - Sayfa 1

Genç işçi arıların, ana arı adaylarını ve ana arıları beslemek için ürettiği arı sütünün sağımı, çiçeklerin açtığı nisan ayında başlıyor ve ağustosa kadar devam ediyor.

1 7
Kilosu 8 bin liradan yok satıyor - Sayfa 2

Bursa'da arı sütü üretimi yapan Mehmet Durgut ve Metin Kaya, bu yılın ilk hasadını yaptı. Kovanlardan gram gram sağılan arı sütünün bağışıklık sistemini güçlendirdiği biliniyor. 

2 7
Kilosu 8 bin liradan yok satıyor - Sayfa 3

Korona virüs sebebiyle bu yıl arı sütüne büyük talep var. Kilosu pahalı olmasına rağmen stoklarını tüketen arıcılar bir kaç ay sonra üreteceği arı sütü siparişini de almış bulunuyor. Arı sütünü özellikle aileler çocuk gelişimine faydası olduğu için yoğun talep gösteriyor.

3 7
Kilosu 8 bin liradan yok satıyor - Sayfa 4

Arı sütü çok zengin bir madde olup, muhtevâsında protein, karbonhidrat, yağların yanı sıra vitaminler B3, B6, B1, B2, pantotenik asit, folik asit, biotin, mineral maddeler potasyum, kalsiyum, magnezyum, çinko, demir, bakır, fenolik maddeler, aminoasitler, yağ asitleri, organik asitler bulunuyor.

4 7