USD 32,60
EUR 34,80
ALTIN 2.489,48
BIST100 9.465
İHBAR hattı 0552 642 79 79

KENTİN KÜLTÜR VE SANAT HAYATINA CAN KATACAK

Serdivan için projelerini ve hedeflerini anlatmayı sürdüren Cumhur İttifakı Serdivan Belediye Başkan adayı Osman Çelik, Kültür Merkezi projesinin detaylarını paylaşarak, “SER-Divan Kütüphanesi’yle, okuma-konferans-sergi-tiyaro salonlarıyla, cep sinemasıyla, sergi alanı, kurs atölyesi ve kafeteryasıyla Serdivan kentin kültür ve sanat hayatına can katacak” dedi.

KENTİN KÜLTÜR VE  SANAT HAYATINA CAN KATACAK - Sayfa 1

ŞEHİRCİLİK ÇITASI YÜKSELECEK  

‘Odağımız İnsan Sevdamız Serdivan’ diyerek projeleri, saha çalışmaları, buluşmaları ve geleceği esas alan stratejik planlarıyla, seçim çalışmalarını sürdüren Cumhur İttifakı Serdivan Belediye Başkan adayı Osman Çelik, Kültür Merkezi projesinin detaylarını anlattı.  

Açıkladığı her projede ve belirlediği hedefleriyle kentin beklentilerine uygun adımlar atan Osman Çelik, “Doğup büyüdüğümüz şehrimiz için belirlediğimiz hedeflerimiz ve hayallerimiz var. Tüm ihtiyaçları esas alan bir AK Parti Belediyeciliği anlayışıyla çıktığımız bu yolda, hemşehrilerimizin tam desteğiyle çağdaş, güçlü, üretken, adil ve kapsayıcı bir şekilde şehircilik çıtasını bir üst seviyeye taşıyacağız” diye konuştu. 

KENTİN KÜLTÜR VE  SANAT HAYATINA CAN KATACAK - Sayfa 2

SERDİVAN YAKIŞANI YAPAR  

Serdivanlıların 31 Mart akşamı kendilerine sandıkta güçlü bir destekle yetkiyi vereceklerine inandığını söyleyen Cumhur İttifakı Serdivan Belediye Başkan Adayı Osman Çelik, “Daha çok çalışacak, daha çok üreteceğiz. Durmayacağız. Ne söz verdiysek bu zamana kadar yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Hemşehrilerimizin Cumhur İttifakına olan, bizlere olan inancı ve güveni tam. Allah hepsinden razı olsun. Serdivan büyük bir aile. Güçlü bir şekilde yola devam edeceğiz, hep birlikte kentimizi daha güçlü hale getirmek için canla başla görev yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Bize yakışanı yapacağız” dedi.    

KENTİN KÜLTÜR VE  SANAT HAYATINA CAN KATACAK - Sayfa 3

SER-DİVAN KÜTÜPHANESİ  

Sosyal projeler kapsamında Kültür Merkezi projesinin detaylarını anlatan Çelik, “Serdivan’ımız, Sakarya'nın ticari ve sosyal merkezi konumunda bulunmaktadır. Bu lider rolünü kültür ve sanat alanında da ilerleterek Serdivan'ı yalnızca Sakarya'nın değil, bölgemizin en önemli kültür ve sanat merkezlerinden biri haline getireceğiz. Bu düşünceyle merkezimiz içinde 24 saat açık kalacak SER-Divan Kütüphanesini hayata geçireceğiz. Öğrencilerimiz başta olmak üzere tüm hemşehrilerimizin en iyi şartlarda kitapla, bilgiyle buluşmasını sağlayacağız. Merkez içinde okuma salonları, sergi/fuaye alanları, kurs atölyeleri ve kafeterya da yer alacak” dedi.  

KENTİN KÜLTÜR VE  SANAT HAYATINA CAN KATACAK - Sayfa 4

CEP SİNEMA VE TİYATRO  

İhtiyaçları karşılayan modern, teknolojiyle donatılmış kültür merkezinde; cep sinema salonu ve konferans salonun da yer alacağını açıklayan Çelik, “Kültür ve sanat ruhunun yaşatılacağı, neredeyse tüm kente hitap edecek olan merkezimizde bir de tiyatro salonu yapmayı planlıyoruz. Kütüphanesiyle, kurs atölyeleriyle, okuma ve konferans salonlarıyla, fuaye, sergi alanlarıyla, cep sinemasıyla, tiyatro salonuyla ve kafeteryasıyla Serdivan kültür ve sanatta marka olacak” ifadelerine yer verdi.