USD 32,21
EUR 34,97
ALTIN 2.421,39
BIST100 10.677
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Karaman GES Projesi Hızla İlerliyor

Büyükşehir Belediyesi, 14 bin adet güneş paneli ile şehrin enerjin kaynaklarına alternatif yenilenebilir enerji kaynağı Karaman GES Projesi’nin son 2 bin adet panel montajına hız kazandırdı. SASKİ marifetiyle yürütülen aralıksız çalışmalar ile proje alanındaki çalışmalar önümüzdeki günlerde tamamlanacak.

Karaman GES Projesi Hızla İlerliyor - Sayfa 1

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), Karaman GES Projesi kapsamında sürdürdüğü aralıksız çalışmalar ile son 2 bin adet panelin de montajını tamamlamak üzere. 14 bin panel ile 55 bin metrekarelik alanda şehrin enerjisine katkı sağlayacak dev proje kapsamında güneşten elde edilen elektrik kurum bünyesinde hizmet veren tesislerde kullanılabilecek. Test ve montaj aşamalarında sona gelinen proje önümüzdeki aylarda sorunsuz bir şekilde devreye alınacak.

Karaman GES Projesi Hızla İlerliyor - Sayfa 2

Sakarya’nın gelecek vizyonuna dahi hizmet verecek

Kurum tarafından yapılan açıklamada, “ Sakarya’nın su ve enerji kaynaklarını en doğru şekilde kullanmak ve geleceğimize eksiksiz şekilde bırakmak için her zaman doğru adımlar attık. Bugün ise şehrimizin gelecek vizyonuna dahi hizmet edecek projemizin son adımlarını heyecanla tamamlıyoruz. Son 2 bin adet panel için gerekli zemin hazırlığını tamamlamamızın ardından panel montaj çalışmalarına başladık. Kısa sürede montaj ve test aşamalarını sonlandıracağımız Karaman GES Projesi ile üreteceğimiz enerjiyi Sakarya’nın hizmetinde kullanmaya 2023 yılı içerisinde başlayacağız” ifadeleri kullanıldı.