USD 33,06
EUR 36,03
ALTIN 2.580,65
BIST100 11.065
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Kahramanmaraş’tan üniversite adayları SUBÜ’deydi

SUBÜ, YKS’ye girecek öğrencileri ağırlamaya devam ediyor. Bu kapsamda 6 Şubat depremlerini de yaşayan Kahramanmaraş Göksun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, SUBÜ’nün birimlerini gezerek üniversite hakkında bilgi edindi.

Kahramanmaraş’tan üniversite adayları SUBÜ’deydi - Sayfa 1

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ), Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girecek lise öğrencilerini ağırlamaya devam ediyor. Bu kapsamda 6 Şubat depremlerini yaşayan Kahramanmaraş Göksun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 16 öğrenci ve 3 öğretmen, Serdivan Şehit Yılmaz Ercan Kız İmam Hatip Lisesi Müdürü Kadir Gezer refakatinde üniversitenin birimlerini gezdi ve eğitim-öğretim imkânlarına ilişkin bilgi aldı. Üniversite adaylarına ilk olarak Rektörlük Konferans Salonu’nda bir tanıtım sunumu gerçekleştirildi. 

Kahramanmaraş’tan üniversite adayları SUBÜ’deydi - Sayfa 2

Daha sonra ise atölyeler, Robot Teknolojileri ve Akıllı Sistemler Uygulama ve Araştırma Merkezi, Yapay Zekâ ve Veri Bilimi Uygulama ve Araştırma Merkezi, SUBÜ Stüdyoları ve Teknoloji Yarışmaları Koordinatörlüğü ziyaret edildi. Spor Bilimleri Fakültesi’nde bulunan tırmanış parkurunda öğrencilere tırmanma deneyimi yaşatıldı. Depremzede öğrencileri üniversite lokalinde ağırlayan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Fuat Boz, üniversiteye ilişkin soruları yanıtlarken üniversite adaylarını SUBÜ’de görmekten mutluluk duyacaklarını ifade etti. Ziyaretin son durağı ise Sapanca Gölü manzarası oldu.