USD 30,99
EUR 33,60
ALTIN 2.015,65
BIST100 9.358
İHBAR hattı 0552 642 79 79

İş dünyası Kariyer Zirvesi için SUBÜ’deydi

SUBÜ Uygulamalı Bilimler Fakültesi’nde Kariyer Zirvesi düzenlendi. Zirve, ‘İş Dünyası Mezunlardan Ne Bekliyor?’ teması ile gerçekleştirildi.

İş dünyası Kariyer Zirvesi için SUBÜ’deydi - Sayfa 1

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Uygulamalı Bilimler Fakültesi’nde ‘Kariyer Zirvesi’ düzenlendi. Öğrencilerin iş dünyasıyla buluştuğu zirvenin açılış konuşmasını Dekan Prof. Dr. Sinan Esen gerçekleştirdi.

İş dünyası Kariyer Zirvesi için SUBÜ’deydi - Sayfa 2

Daha sonra ‘İş Dünyası Mezunlardan Ne Bekliyor?’ başlıklı bir oturum yapıldı. Oturumda Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Üyesi Turgay Çelik, Müstakil Sanayi ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Şubesi Başkanı İsmail Filizfidanoğlu, Doğu Marmara Mobilya Sanayici ve İş Adamları İhtisas Derneği (MOBSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Güray Çalışkan ve Sakarya Makine İmalatçıları Birliği Derneği (SAMİB) Kurucu Başkanı Metin Kar öğrencilere iş dünyasının beklentilerine ilişkin bilgiler verdi. Zirvenin ikinci oturumunda fakültede verilen derslerden biri olan ‘Dış Pazar Araştırması’ dersi kapsamında öğrencilerin hazırladığı ödevlerin sunumu yapıldı. 

İş dünyası Kariyer Zirvesi için SUBÜ’deydi - Sayfa 3

Sunumlarla iş dünyasının ihtiyaç duyduğu ürünlerin pazar araştırmalarının öğrenciler tarafından yapılması için örnek oluşturulması hedeflendi. 

İş dünyası Kariyer Zirvesi için SUBÜ’deydi - Sayfa 4

Üçüncü oturumda SATSO Genel Sekreteri Şevket Kırıcı, geliştirdikleri kariyer modülünün tanıtımını yaptı.