USD 27,38
EUR 29,01
ALTIN 1.627,65
BIST100 8.335
İHBAR hattı 0552 642 79 79

İletişim Fakültesi Mezuniyeti Gerçekleştirildi

Sakarya Üniversitesi (SAÜ), İletişim Fakültesi öğrencilerini SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen mezuniyet töreniyle meslek hayatlarına uğurladı.

İletişim Fakültesi Mezuniyeti Gerçekleştirildi - Sayfa 1

Sakarya Üniversitesi 2021-2022 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni’ne SAÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Emrah Doğan, Prof. Dr. Ümit Kocabıçak, SAÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Adıgüzel ve dekan yardımcıları ile akademik ve idari personeller, öğrenciler ve aileleri katıldı.

İletişim Fakültesi Mezuniyeti Gerçekleştirildi - Sayfa 2

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, protokol konuşmaları gerçekleşti. İletişim Fakültesinin yarım asırdan daha uzun süredir eğitim öğretim faaliyetine binlerce yetişmiş insan kazandıran Sakarya Üniversitesinin genç bir dalı olduğunu söyleyerek konuşmasına başlayan Dekan Prof. Dr. Yusuf Adıgüzel, “Bugün 5. Mezuniyet Törenimizi gerçekleştiriyoruz. Bugüne kadar sizlerle beraber 700’e yakın arkadaşımızı iletişim sektörüne kazandırdık. Her biriyle gurur duyuyoruz. Her biri iletişim sektörünün çok önemli yerlerinde çok önemli görevler yapıyorlar. Sizler de çok iyi yerlerde olmaya devam edeceksiniz. Hepinizi şimdiden tebrik ediyorum, yolunuz açık olsun.” dedi.

İletişim Fakültesi Mezuniyeti Gerçekleştirildi - Sayfa 3

İletişim Fakültesi Olarak Öğrencilerimize Sadece Dört Duvar Arasında Eğitim Vermiyoruz

Yeni yıl kayıtları itibariyle yüzde yüz doluluk oranına sahip olduklarını aktaran Dekan Adıgüzel, İletişim Fakültesinde öğrencilere sadece dört duvar arasında eğitim verilmediğini belirtti. Bunun en yakın şahitlerinin sektöre kazandırılan, kendilerine meslektaşım diye hitap ettiği, sektörde çok iyi yerlerde çalışan mezunlar olduğunu söylerken, “Biz sadece eğitimin kitaptan, defterden ya da slaytlardan ibaret olmadığının farkındayız ve bunu biliyoruz. Her alanda arkadaşlarımızı en iyi yetiştirmenin gayreti içersin de olduk. Sadece derslerle yetinmedik ders dışı yaptığımız atölye çalışmaları ile öğrencilerimizi en iyi şekilde geliştirdik. Onlar da sağ olsunlar bizim ders dışı aktivitelerimize sonuna kadar katıldılar ve bugün çok iyi bir şekilde mezun olarak sektöre adım atıyorlar. Bizler, öğrencilerimizin başarılarıyla gurur duymaya devam edeceğiz.“ ifadelerinde bulundu.

İletişim Fakültesi Mezuniyeti Gerçekleştirildi - Sayfa 4

Sakarya Üniversitesi Sizin Eviniz


Konuşmasında mezun olan öğrenciler için iyi temennilerde bulunan Prof. Dr. Adıgüzel, “Mezun olduğunuz bu okul her zaman sizin arkanızda olacak. Gözümüz her zaman sizin üzerinizde olacak. Sizin de bir ayağınız bir gözünüz hep iletişim fakültesinde olsun. Sizden sonra gelecek arkadaşlar, sizin adımlarınızı takip ederek iyi yerlere gelecekler. Sizlere güvencimiz bu anlamda tam. Buradan aldığınız eğitim, hocalarınızdan aldığınız ilham meslek hayatınız boyunca her zaman yanınızda olacak. Sizlere yol gösterici ışık olacak. Sakarya Üniversitesinin sizin bir eviniz, yurdunuz olduğunu hiçbir zaman unutmayın. Bizler her daim sizi desteklemeye, sizlerin arkasında olmaya devam edeceğiz. Sizler de sizden sonrakilere rehberlik etmeye devam edin.  Katılımlarından dolayı rektör yardımcısı hocalarıma, akademisyen arkadaşlarıma, bugün sektöre kazandırdığımız değerli meslektaşlarıma ve ailelerine canı gönülden teşekkür ediyorum. Hoş geldiniz, iyi ki varsınız.” diye konuştu.