USD 18,64
EUR 19,30
ALTIN 1.052,16
BIST100 4.970
İHBAR hattı 0552 642 79 79

İlahiler ve deyişler mest etti

Büyükşehir Belediyesi tarafından SAÜ’de düzenlenen kültür sanat etkinliğinde birbirinden özel eserlerden oluşan ilahiler, nefesler ve deyişler katılımcılardan büyük beğeni topladı.

İlahiler ve deyişler mest etti - Sayfa 1

Santur ve vokalistliğini Sedat Anar’ın, Erbane’de ise Damla Anar ve Selahattin Anar’ın performansıyla gerçekleşen dinletide, akustik müzikler başta olmak üzere yöresel türküler ve özel bestelerden birçok eser icra edildi. Programda SAÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Bostancı ve Büyükşehir bürokratları tarafından sanatçılara çiçek ve hediye takdimi yapıldı.

1 11
İlahiler ve deyişler mest etti - Sayfa 2

“Emeği geçenlere teşekkürler”

Dinleti öncesi kısa bir konuşma gerçekleştiren vokalist Sedat Anar, “Sakarya’ya daha önce de geldik ve şuan olduğu gibi yine aynı sıcaklıkla karşılandık. İnşallah bugün yine burada siz kıymetli sanatsever dostlarımızla birlikte musikinin derinlerine inmeye gayret göstereceğiz. Bu vesile ile bizleri burada misafir eden ve böylesine bir organizasyonu düzenlenen başta Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce beyefendi olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

 

2 11
İlahiler ve deyişler mest etti - Sayfa 3

Kültürle ve sanatla hep iç içe

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Kültürle, sanatla hep iç içeyiz. Sakaryalıları birbirinden güzel, bilgilendirici ve etkileyici programlarda buluşmaya devam ediyoruz. Kasım ayı programımızda dinletilerle, söyleyişlerle geçen harika etkinlikler icra ettik. Sanatı, sanatçıyı tanıtan ve değerleri ön plana çıkaran etkinlik takvimi oluşturmaya devam edeceğiz. Birbirinden kıymetli isimleri ağırladığımız kültür etkinliklerimize tüm Sakaryalı vatandaşlarımızı davet ediyoruz” denildi.

3 11
İlahiler ve deyişler mest etti - Sayfa 4
4 11