USD 32,22
EUR 34,98
ALTIN 2.420,78
BIST100 10.677
İHBAR hattı 0552 642 79 79

İl Milli Eğitim Müdürü Savaşçı, Arifiye’deki Okul Yatırımlarını İnceledi

İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Arifiye’de Devam Eden Okul İnşaatlarında İncelemelerde Bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürü Savaşçı, Arifiye’deki Okul Yatırımlarını İnceledi - Sayfa 1

İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, 9 Mayıs 2023 Salı günü Arifiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç ile birlikte,  Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu’yu makamında ziyaret etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Savaşçı, Arifiye’deki Okul Yatırımlarını İnceledi - Sayfa 2

Samimi bir ortamda geçen ziyarette, Başkan İsmail Karakullukçu Belediyenin Eğitime verdiği önemi vurgulayarak, Belediyenin bu konudaki hizmetleri hakkında bilgiler verdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Savaşçı, Arifiye’deki Okul Yatırımlarını İnceledi - Sayfa 3

Başkan Karakullukçu yaptığı açıklamada;”Arifiye’mizde Cumhuriyetin ilk yıllarında kurulan ve ülkemizin dört bir yanına öğretmen yetiştiren Köy Enstitüsü ile başlayan Eğitim yatırımları, ilerleyen yıllarda artarak devam etmiştir. Bu gün Arifiye, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Ziraat Fakültesi, Arifiye Meslek Yüksek Okulu, Necmettin Erbakan Fen Lisesi, Teknik Lise ve Anadolu Liseleri, Lise ve ortaokul düzeyinde sahip olduğu birçok okulla, ilimizin Eğitim Üssü olma yolunda hızla ilerliyor.  Belediye olarak ilçemizin yetmiş ayrı bölgesinde hayata geçirdiğimiz 3194 Sayılı İmar Yasasının 18’nci madde Uygulamaları sonucunda oluşan plan imar adalarında, Eğitime ayrılan alanlarda, Milli Eğitim Bakanlığımızca hızlıca okul projeleri hayata geçiriliyor. Bu gün Arifiye’mizde Sekiz bini aşkın öğrenci öğrenim görüyor. Bu çalışmalarla Arifiye, İlimizin Eğitim Üssü olma özelliğini koruyor.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Savaşçı, Arifiye’deki Okul Yatırımlarını İnceledi - Sayfa 4

Arifiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç ta, yapımı devam eden okul inşaatları hakkında çeşitli bilgiler verdi. Gülaç yaptığı açıklamada; ”Neviye Mahallesinde 16 derslikli ortaokul binasının kaba inşaatı bitti. 24 Derslikli Fen Lisesi İnşaatının yapımı devam ediyor. 200 Öğrenci kapasiteli Necmettin Erbakan Fen Lisesine ait pansiyon binasının yapımı devam ediyor. 8 Derslikli Anaokulumuzun yapımı devam ediyor. Yine, Fatih Mahallesinde 12 Derslikli Anaokulu binasının yapım devam ediyor.” dedi.