USD 27,12
EUR 28,90
ALTIN 1.669,92
BIST100 7.848
İHBAR hattı 0552 642 79 79

HÜZÜN VE GURUR AYNI ANDA

Hendek'te 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Gününde Hendek Kaymakamlığı ve Hendek Belediyesi tarafından bir dizi etkinlikler düzenlendi. Hendek halkı üzerinden 7 yıl geçen hain darbe girişiminde vatanını korumak için kendini siper eden 251 şehidini unutmadı.

HÜZÜN VE GURUR AYNI ANDA - Sayfa 1

İlk olarak Kaymakam Halil İbrahim Acır, Hendek Belediye Başkan Yardımcısı Hızır Çağrı Güngör, Cumhuriyet Başsavcısı Ayhan Yenilmez, İlçe Emniyet Müdürü Mesut Eyigün ve protokol şehitlikleri ziyaret ederek karanfiller bıraktı. İlçe Müftüsü Mürteza Gür tarafından şehitlikte dua edildi.

HÜZÜN VE GURUR AYNI ANDA - Sayfa 2

Saat 20.00’de Hendek Cumhuriyet Meydanında anma programı düzenlendi. Düzenlenen demokrasi nöbetine Kaymakam Halil İbrahim Acır, Hendek Belediye Başkan Yardımcısı Hızır Çağrı Güngör, Cumhuriyet Başsavcısı Ayhan Yenilmez, İlçe Emniyet Müdürünü vekâletten Komiser Yardımcısı Halil Doğangün, İlçe Jandarma Komutanını vekâletten Jandarma astsubay kıdemli üstçavuş Mustafa Biçer, MHP KAÇEP Başkanı Zübeyde Gürbüz ve muhtarlar, Belediye Meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Gaziler, polisler, askeri erkân ve çok sayıda vatandaş katıldı.

HÜZÜN VE GURUR AYNI ANDA - Sayfa 3

Saygı duruşunda bulunması ve ardından İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda protokol ve alanı dolduran vatandaşlar çalınan marşlar eşliğinde Türk Bayraklarıyla eşlik etti. Şehitlerimizi için Mevlit-i Şerif okutulurken, İlçe Müftüsü Mürteza Gür tarafından dualar edildi. Cumhurbaşkanlığı tarafından hazırlanan sinevizyon gösterileri sahnelenirken, programda ilk konuşmayı Hendek Belediye Başkan Yardımcısı Hızır Çağrı Güngör yaptı.