USD 32,18
EUR 34,96
ALTIN 2.425,64
BIST100 10.739
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Hentbolda hedef şampiyonluk

Büyükşehir Hentbol takımı yeni sezonun ilk antrenmanını gerçekleştirdi. Bu yıl Avrupa’da olmak üzere 3 kulvarda mücadele edecek Büyükşehir hentbolda Başantrenör Koral, “Avrupa’da emin adımlarla büyük kupalarda daha büyük hedeflere doğru ilerlemek istiyoruz” dedi. Takım kaptanı Döne ise Sakarya’ya hem Türkiye kupasını hem de lig şampiyonluğunu getirmek istediklerini dile getirdi.

Hentbolda hedef şampiyonluk - Sayfa 1

Bu yıl hem Avrupa’da hem de Süper Lig’de mücadele edecek Sakarya Büyükşehir Hentbol takımı yeni sezonun ilk antrenmanını gerçekleştirdi. Şampiyonluk planlamasıyla kurulan yeni kadro geçtiğimiz günlerde düzenlenen lansman töreniyle basına tanıtılmıştı. 

Hentbolda hedef şampiyonluk - Sayfa 2

Bu yıl Türkiye Kupası’da olmak üzere üç farklı kulvarda kupa kazanmak için mücadele edecek Büyükşehir hentbol takımı ilk antrenman öncesi takım toplantısı yaptı. Toplantıda şehrin beklentisi, takımın hedefleri ve bu hedeflere nasıl ulaşılacağına dair görüşler paylaşılırken tüm takımın hedefinde şampiyonluk olduğu belirtildi.

Hentbolda hedef şampiyonluk - Sayfa 3

Başantrenör Mehmet Korer Koral eşliğinde gerçekleştirilen ilk antrenman sonrası Başantrenör Koral, takım kaptanları Ramazan Döne ve Taner Günay ile birlikte yeni transferlerden Samet Kanberoğlu yeni sezon hedefleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Hentbolda hedef şampiyonluk - Sayfa 4

Takımın geçen yıl başarılı bir sezon geçirdiğini dile getiren Başantrenör Mehmet Korer Koral, “Burada antrenör olmaktan gurur duyuyorum. Buraya elde edilmiş bir korumak ve daha ileriye götürmek için gerekli çalışmaları yapmak amacıyla geldim. Bunun yanı sıra bu takımın sürekliliğini sağlamak ve Sakarya’da bir hentbol farkındalığı yaratmak istiyorum. Uzun soluklu bir planlama ile sadece Türkiye’de değil Avrupa’da da Sakarya’nın tanınır bir hale gelmesi için elimizden geleni yapmak için mücadeleye başladık. Tek başıma değilim. Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce, Kulüp Başkanımız Cevat Ekşi olmak üzere takımdaki sporcular, teknik ekibim herkes bu işin bir parçası olacak ve beraber bu yolda yürüyeceğiz. Başarılı olacağımızı düşünüyorum. Türkiye’de zaten duymuş olan sesimizi hentbol anlamında perçinlemek ve Avrupa’da emin adımlarla daha büyük kupalarda daha büyük hedeflere doğru ilerlemek istiyoruz” diye konuştu.