USD 31,38
EUR 34,05
ALTIN 2.100,98
BIST100 9.097
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Hendek’te yeni projenin startı verildi

Büyükşehir Belediyesi ve Hendek Belediyesi ortaklığında başlatılan ‘Yağmursuyu İnşaatı 2’nci Etabı’ projesinin startı verildi. Lansmanda konuşan Başkan Yüce, Hendek’te hayata geçirdikleri projelerden bahsederek yatırımların devam edeceği mesajını verdi. Yüce “3 buçuk yıldır durmadan, yorulmadan çalışıyoruz. Kısa vadeli değil yaşamı kolaylaştıracak 100 yıllık projeler üretiyoruz” dedi.

Hendek’te yeni projenin startı verildi - Sayfa 1

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, şehre daha güçlü ve sürdürülebilir bir altyapıyı kazandırmak için çalışıyor. Başkan Yüce’nin talimatıyla sahada mesai mefhumu gözetmeden 7/24 çalışan Büyükşehir SASKİ ekipleri, şehre yeni bir altyapı kazandırıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Hendek’te yeni bir yağmursuyu hattı inşaatının açılışını yaptı. Hendek Belediyesi ve Büyükşehir ortaklığında hayata geçirilen “Hendek Yeni Mahallesi – Büyükdere Yağmursuyu Hattı 2. Etabı” projesinin startı yapılan lansmanla verildi.

Programa Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, AK Parti Hendek İlçe Başkanı Hasan Serdar Baykal, Sakarya Arıcılar Birliği Başkanı Mustafa Ör, Hendek Muhtarlar Derneği Başkanı Kadir Yağlı, Büyükşehir ve SASKİ bürokratları, muhtarlar, basın mensupları ve bölge sakinleri katıldı. Bölgenin ihtiyacına uzun yıllar hizmet verecek çalışmayı “hayırlı olsun” diyerek açıklayan Yüce, Hendek’te son 3 yılda hayata geçirilen altyapı yatırımlarından bahsetti.

Hendek’te yeni projenin startı verildi - Sayfa 2

“Yatırımlar devam edecek”

Hendek’e uzun yıllar hizmet edecek olan SCADA sistemi, kayıp kaçak projesi, isale hattı, istinat duvarı, içme suyu altyapısı, alternatif içme suyu (sondaj) ve kanalizasyon çalışmalarını tek tek anlatan “Hendek’i geleceğin güçlü Türkiye’sine ulaştıracak yatırımlara devam edeceğiz” vurgusu yapan Yüce, “3 buçuk yıldır durmadan, yorulmadan çalışıyoruz. Kısa vadeli değil yaşamı kolaylaştıracak 100 yıllık projeler üretiyoruz. Yaşam standartlarını yükseltmek, gelir düzeylerini artırmak adına da önemli çalışmalar yapıyoruz. Türkiye Yüzyılı’na yakışacak projeler üzerinde gündüz demeden, gece demeden gayret gösteriyoruz” ifadelerini kullandı.

Programda konuşan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu ise, “Yağmursuyu hattının ikinci etap projesi hayırlı olsun. Hendek’te birçok yerde üstyapı ve altyapı çalışmalarını tamamladık. Bizlerin derdi memlekete hizmet etmektir. Her türlü iş birliğine varız. Bu çalışmada emeği geçen başkanımıza ve ekibine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Hendek’te yeni projenin startı verildi - Sayfa 3

Başkan Yüce, Hendek’e yaptıkları yatırımları ise şöyle anlattı:

5 milyon TL ile SCADA sistemi

“Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak hemşerilerimizin sağlıkla ve güvenle su tüketebilmesi için kurduğumuz SCADA Sistemi ile şehrimizin genelindeki 465 istasyonu, depoları, terfi istasyonlarını takip ediyoruz. 5 milyon lira yatırımla hayata geçirdiğimiz projemizle su akışında yaşanabilecek aksaklıkları, bakım ve onarım ihtiyaçlarını ve kalite değişimini 7/24 izliyoruz.

Hendek’te yeni projenin startı verildi - Sayfa 4

1 milyon 700 bin TL’lik yatırım 816 bin TL kazanç

Su kayıplarının sık yaşandığı Hendek’te kayıpları azaltmak ve israfı önlemek için hayata geçirdiğimiz projeyle yıllık 800 bin m3 su tasarrufu sağlıyoruz. 1 milyon 700 bin lira yatırımlara 816 bin lira kazanç sağladığımız projemizi Kasım 2019 tarihinde tamamladık ve hemşerilerimizin hizmetine sunduk.