USD 27,11
EUR 28,86
ALTIN 1.677,32
BIST100 8.000
İHBAR hattı 0552 642 79 79

HENDEKLİ YAZAR GÜVENÇ CENGİZ BAŞKAN BABAOĞLU’NU MAKAMINDA ZİYARET ETTİ

Hendek'in sevilen yazarlarından Güvenç Cengiz, "Hendeği Anlatan Kahverengi Takım Elbiseli" kitabı ile Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu'nu makamında ziyaret etti. Kitap, Hendek'in geçmişine ve yaşanmışlıklarına odaklanarak birçok hemşerinin hafızasında yer eden anıları canlandırıyor.

HENDEKLİ YAZAR GÜVENÇ CENGİZ BAŞKAN BABAOĞLU’NU MAKAMINDA ZİYARET ETTİ
13 Eylül 2023 | 17:07
Son Güncelleme:

ANLAMLI ZİYARET

Güvenç Cengiz, kitabının bir kopyasını Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu'na takdim etmek üzere Hendek Belediye Başkanlığına bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaret sırasında Cengiz, kitabın içeriği hakkında Başkan Babaoğlu'na bilgi verdi ve Hendek'in tarihine duyduğu derin ilgiyi paylaştı.

KAHVERENGİ TAKIM ELBİSELİ

"Hendeği Anlatan Kahverengi Takım Elbiseli" kitabı, Hendek'in tarihi ve kültürel mirasına odaklanarak bölge sakinlerinin unutulmaz hikâyelerini yeniden hayata geçiriyor. Yazar Cengiz, bu eserinde Artvin Ardanuç’tan Hendek’e zorunlu göç ettirilen Ahıska Türkü Âl-i Cengiz’in, acı ve hüzünlü zamanlarının çileli ve eğlenceli 120 yıllık gerçek yaşam hikâyesinin önemli anılarını barındırıyor. Kahramanlarının yaşam öykülerinin anlatıldığı biyografik bir eser” dedi.

BABAOĞLU’NDAN TEŞEKKÜR

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, ziyaret sırasında Güvenç Cengiz'e teşekkürlerini ileterek kitabı büyük bir ilgiyle karşıladı. Başkan Babaoğlu, bu tür eserlerin bölge kültürünün ve tarihinin yaşatılmasına önemli katkılar sağladığını belirtti.