USD 32,40
EUR 34,52
ALTIN 2.461,07
BIST100 9.814
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Hayati İnanç’la şiir ve sanatla dolu bir akşam

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen kültür sanat etkinliklerinin konuğu Şair ve Yazar Hayati İnanç oldu. Başkan Ekrem Yüce’nin bizzat karşıladığı ünlü yazar, sevenlerini şiirleri ve anlatımlarıyla mest etti. İnanç, “Bizim medeniyetimizde şiir ve edebiyat mefhumu, çok kadim bir yere sahiptir. Gençliğimizi de bu medeniyet ekseninde geliştirmek, en kıymetli mirastır” dedi.

Hayati İnanç’la şiir ve sanatla dolu bir akşam - Sayfa 1

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Şubat ayı kültür sanat etkinlikleri, seçkin konu ve konuklarıyla sanatseverlerle buluşmaya devam ediyor. Söyleşiden tiyatroya kadar birçok programı izleyiciyle buluşturan etkinliklerin konuğu bu kez Yazar ve Şair Hayati İnanç oldu.

“Hayata Şiirden Bakmak” isimli konferans SAÜ Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Ünlü yazar İnanç, salonu dolduran sevenleriyle selamlaştı, sohbet etti. Konferansta Türk Şiiri’nin ve edebiyatın tarihi, bugünü ve yarını hakkında önemli konuları ele alan İnanç, bu birikimin gelecek nesillere en doğru şekilde aktarılması gerektiğine vurgu yaptı.

Hayati İnanç’la şiir ve sanatla dolu bir akşam - Sayfa 2

Katılımın oldukça yoğun olduğu programda, kendi hayat hikâyelerinden de kesitler sunan ünlü yazar, dinleyenlere unutulmaz bir şiir performansı sundu. Anlatımlarıyla katılımcıların beğenisini kazanan İnanç, kendisine yöneltilen soruları cevapladı.

Hayati İnanç’la şiir ve sanatla dolu bir akşam - Sayfa 3

“Haklısın cevabı, sorunu çözer”

Konuşmasında dinleyicilere tavsiyelerde de bulunan İnanç, “Sizlere hayatınızı kolaylaştıracak karşınızdakiyle ilişkilerinizi olumlu yönde etkileyecek bir tavsiye vermek istiyorum. Özellikle aile içerisinde ve yakın çevrenizle yaşadığınız sorunlarda, karşınızdakine olabildiği kadar ‘Haklısın’ cevabı vermeniz, birçok sorunu başlamadan çözecektir. Biliyorsunuz, bizler dinimizin de emrettiği üzere güzel ahlak ile emrolunduk. Bu güzel ahlakı sergilemenin en kolay ve güzel yolu da, muhatabımıza ‘Haklısın’ kelimesini kurabilmekten geçmektedir” diye konuştu.

Hayati İnanç’la şiir ve sanatla dolu bir akşam - Sayfa 4

Başkan Ekrem Yüce de bizzat karşıladığı yazar ile bir araya gelerek hediye takdiminde bulundu. Yüce, Ormanpark’ta gerçekleşen buluşmada İnanç ile şiire ve sanata dair kısa bir sohbet yaptı. Sakarya’da sanata ve sanatçıya gösterdikleri değeri ve sunulan imkânları anlatan Yüce, sanatla gelişen, büyüyen bir şehir inşa etmek istediklerini söyledi.