USD 12,37
EUR 14,01
ALTIN 713,05
BIST100 1.776
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Hababam Sınıfı Müzesi nerede, nasıl gidilir?

MasterChef'in 24 Kasım 2021 akşamı ekranlara gelecek yeni bölümü, Adile Sultan Kasrı'nda çekildi. Hababam Sınıfı filmlerinin çekildiği Hababam Sınıfı Müzesi nerede, nasıl gidilir?

Hababam Sınıfı Müzesi nerede, nasıl gidilir?
25 Kasım 2021 | 14:12
Son Güncelleme:

HABABAM SINIFI MÜZESİ NEREDE?

Münir Özkul, Adile Naşit, Kemal Sunal, Şener Şen, Halit Akçatepe ve Tarık Akan gibi daha birçok usta oyuncuyu kadrosunda toplayan Hababam Sınıfı filmleri Türk filmleri arasında farklı bir yere sahip.

Rıfat Ilgaz'ın aynı adlı eserinden uyarlanan Hababam Sınıfı filmleri de farklı tarihlerde Kartal Tibet ve Ertem Eğilmez gibi ünlü yönetmenlerin imzasını taşıyor.

Her oyuncu ve her karakterin büyük sevgi ve sempati ile karşılandığı Hababam Sınıfı'nın çekimlerinin yapıldığı Adile Sultan Kasrı ise bugün Hababam Sınıfı Müzesi olarak kapılarını ziyaretçilere açıyor.

Yılın hemen her gününde ülkenin farklı yerlerinden gelen ziyaretçiler, Hababam Sınıfı'nın çekildiği mekanlarda dolaşırken, Mahmut Hoca, İnek Şaban, Güdük Necmi ve Damat Ferit'in hatırası ile aynı yerde bulunmanın keyfini yaşıyor.

Filmin büyük bölümü Adile Sultan Kasrı'nda çekildiği için şu an kasrın filmin çekimlerinde kullanılan odaları müze olarak kullanılıyor. Adile Sultan Kasrı ise İstanbul ilinin Üsküdar ilçesinde, Validebağ Korusu içinde yer alıyor.

HABABAM SINIFI MÜZESİ'NE NASIL GİDİLİR?

Hababam Sınıfı Müzesi, İstanbul ilinin Üsküdar ilçesinde, Validebağ Korusu'nda yer alırken, pek çok toplu taşıma aracı müzenin yakınından geçiyor.

Hababam Sınıfı Müzesi'ne otobüs ile gitmek için: 11T, 14C, Avcılar-Söğütlüçeşme,

Beylikdüzü-Söğütlüçeşme

Tren ile gitmek için: Marmaray (Halkalı-Gebze)

Metro ile gitmek için: M4, M5

Minibüs-dolmuş ile gitmek için: C-57 ve C-76 toplu taşıma hatlarını kullanabilirsiniz.