USD 31,04
EUR 33,62
ALTIN 2.032,57
BIST100 9.374
İHBAR hattı 0552 642 79 79

Gündoğdu: İnanç ve azimle yazılan bir destan

Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak büyük zaferin yıldönümünü kutladı. Mesajında, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin bir milletin küllerinden doğarak iman, inanç, azim ve fedakarlıkla vatanını dünyanın en güçlü donanmalarına karşı savunduğunu gösteren dünyada eşine az rastlanır büyük bir zafer olduğunu söyledi.

Gündoğdu: İnanç ve azimle yazılan bir destan
17 Mart 2023 | 12:12
Son Güncelleme:

Çanakkale Zaferi’nin sonuçları itibariyle Dünya tarihinin akışını ve Türk milletinin kaderini değiştirdiğine dikkat çeken Başkan Gündoğdu, Çanakkale Zaferi'nin, İstiklal Harbini de zafere ulaştıracak mücadeleci ruhun güçlenmesine vesile olduğunu belirterek şunları kaydetti:

“Dünya tarihinin akışını değiştiren Çanakkale Zaferi, aziz milletimizin kazandığı bir başarıdan çok daha öte bir destandır. Çanakkale Zaferi, yıllarca cepheden cepheye koşan ve bağımsızlığı uğruna, imkânsızlıklar içinde savaşan vatan sevdalılarının 108 yıl önce, inanç ve azmiyle yazılan bir destanın adıdır. Bize emanet bırakılan kutsal topraklarımızda canlarını feda eden atalarımızın değerini bilmek ve Çanakkale Destanı’nı geleceğe aktarmak hepimizin en önemli görevlerinden biridir. Şanlı ecdadımıza karşı mesuliyetlerimizin şuuruyla Çanakkale’nin hatırlattığı değerlerden, ortaya koyduğu manadan vazgeçmeyecek ve bu vatanı imanla sevmeye; aziz şehitlerimizden aldığımız ilhamla ve inançla ülkemizi koruyup büyüteceğiz. Yüce Allah bize Çanakkale’de yokluk içindeyken iman gücüyle mücadele eden ecdadımıza layık torunlar olmayı, vatanımıza her zaman faydalı ve güzel hizmetler etmeyi nasip etsin.

Çanakkale geçilmez sözünü dünyaya kabul ettiren Türk milletinin, vatan ve bayrak sevgisinin en aziz nişanesinin bir emanetçisi olarak; 18 Mart Şehitler Günü'nde bu toprakları bize mukaddes bir vatan olarak emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”